مذاکره عربستان و کره‌جنوبی برای توسعه بخش حمل‌ونقل

وزیر حمل و نقل و لجستیک عربستان سعودی با همتای کره جنوبی خود پیرامون فرصت‌های مشارکت سرمایه‌گذاری بین ریاض و سئول در زمینه زیرساخت‌ها و حمل‌ونقل گفتگو کرد.

چهارشنبه - ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
دیدار وزیر حمل‌ونقل و لجستیک عربستان سعودی با همتای کره‌جنوبی

صالح بن ناصر الجاسر، وزیر حمل و نقل و لجستیک عربستان سعودی با همتای کره جنوبی خود، وون هی ریونگ در مورد فرصت‌های مشارکت سرمایه گذاری بین ریاض و سئول در زمینه زیرساخت ها و حمل و نقل گفتگو کرد. الجاسر در حاشیه سفر خود به ریاض با وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی، هیئت همراه و جمعی از تجار کره‌ای دیدار کرد. وی تصریح کرد: دو طرف در مورد راه‌های تقویت همکاری‌ها در زمینه حمل و نقل و خدمات لجستیک و فرصت‌های مشارکت سرمایه گذاری که به توسعه زیرساخت‌ها و بهره برداری از فناوری‌های مدرن در بخش حمل و نقل بین دو کشور کمک می‌کند، بحث و گفتگو کردند.

در این دیدار وزارت حمل و نقل عربستان اقدام به ارائه تصویری در مورد استراتژی ملی برای حمل و نقل و خدمات لجستیک و فرصت‌ها، ابتکارات، برنامه‌ها و پروژه‌های بزرگی که شامل آن می‌شود ارائه کرد که به تحکیم موقعیت ریاض به عنوان یک مرکز لجستیک جهانی کمک می‌کند. هیئت کره جنوبی نیز به نوبه خود، پروژه‌های خود و مراحل توسعه به دست آمده در حوزه حمل و نقل را ارائه کرد.

عربستان سعودی به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی، توسعه بنادر و قابلیت‌های بزرگ در بخش لجستیک، به دنبال کسب موقعیت جهانی بالا در زنجیره تامین جهانی است.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟