کرایه های تاکسی، اتوبوس و مترو چقدر گران خواهد شد؟

برای ۱۴۰۳ بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، ۲۸درصد افزایش در بخش مترو، ۲۶درصد افزایش در بخش اتوبوس و ۴۵درصد افزایش در بخش تاکسی را خواهیم داشت.

سه شنبه - ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۲
کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو چقدر گران خواهد شد؟

معاون عمرانی فرمانداری تهران از تأیید نرخ جدید کرایه‌های حمل و نقل عمومی برای سال آینده از سوی هیأت تطبیق فرمانداری تهران خبر داد. سعید بشیری در تشریح روند تأیید نرخ کرایه‌های ۱۴۰۳ حمل و نقل عمومی پایتخت و مصوبه شورای شهر تهران در هیأت تطبیق فرمانداری تهران، گفت: نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی مصوب شورای اسلامی شهر تهران در هیات تطبیق فرمانداری تهران بررسی شده و نهایتا مورد تأیید قرار گرفت.

وی افزود: بر روی ارقام با توجه به اینکه پایین‌تر از نرخ تورم بود، نکته‌ای نداشتیم؛ اما چند نکته حقوقی در متن مصوبه بود که به شورای شهر تهران اعلام شد تا برطرف کنند؛ لذا ارقامی که برای نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در شورای شهر تهران مصوب شده بود به تأیید هیات تطبیق فرمانداری تهران رسید.

بر این اساس و بنا بر اعلام معاون عمرانی فرمانداری تهران، در سال ۱۴۰۳ شاهد افزایش ۴۵ درصدی کرایه تاکسی در پایتخت خواهیم. معاون عمرانی فرمانداری تهران همچنین گفته که نرخ بلیط مترو، ۲۸ درصد و اتوبوس، ۲۶ درصد گران می‌شود. پیش از این یک عضو شورای شهر تهران هم خبر داده بود نرخ بلیط تک سفره مترو که در حال حاضر ۳.۳۰۰ تومان است، در سال آینده ۴.۳۰۰ تومان خواهد شد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟