رونمایی کالارسان از دستگاه دانش‌بنیان در حوزه حمل و نقل خرده بار

سنجینو ابزار دانش‌بنیان کالارسان برای اندازه‌گیری وزن و حجم مرسولات خرده‌بار و محاسبه هوشمند هزینه ارسال بر مبنای مسافت و فاکتور ابعاد و وزن است.

شنبه - ۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
رونمایی کالارسان از دستگاه دانش‌بنیان در حوزه حمل و نقل خرده بار

شرکت کالارسان عصر امروز طی مراسمی از دستگاه سنجینو که یک ابزار دانش بنیان برای اندازه گیری وزن و حجم مرسولات خرده بار و محاسبه هوشمند هزینه ارسال بر مبنای مسافت و فاکتور ابعاد و وزن بوده، رونمایی کرده است. کالارسان بهار کیش یک شرکت فعال در زمینه حمل و نقل مرسولات پستی توسط پایانه های مسافربری اتوبوس رانیست. کالارسان فعالیت خود در زمینه حمل و نقل مرسولات پستی را با هدف ساماندهی این بازار و ارسال ایمن و سریع مرسولات پستی به کل شهرهای ایران از حدود ۲۰ سال پیش در پایانه مسافربری بیهقی تهران آغاز کرد.

امروزه کالارسان در تمامی شهرهای کشور که دارای پایانه مسافربری اتوبوس رانی هستند، حضور داشته و ارسال و دریافت مرسولات پستی را توسط شبکه اتوبوسرانی به تمام نقاط کشور انجام می دهد. اکنون کالارسان موجب اشتغال زایی ۳۰۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شامل پرسنل عملیاتی و اجرایی، شبکه توزیع و شبکه جمع آوری شامل پیک های موتوری و وانت بارها و همچنین ناوگان اتوبوس رانی کشور شده است. در شرایط کرونا که عملا مسافر ناوگان اتوبوسرانی بین جاده ای کشور کم شده بود، درآمد این شرکتها توسط حمل و نقل خرده بار توسط کالارسان تامین می شد.

کالارسان سرویس حمل و نقل درب تا درب را نیز به صورت لجستیک راه اندازی کرده که به زودی قرار است این سرویس به صورت انحصاری توسط تیم این شرکت راه اندازی شود تا هزینه تحمیل شده به مشتری کاهش یابد. در حال حاضر کالارسان در حال توسعه زیرساخت خدمت درب تا درب بوده تا کالا را از درب منزل یا محل کار مبدا تا محل مورد مقصد ارسال کند.

دستگاه دانش بنیان سنجینو کالارسان با هدف ارائه نرخ نامه و تعرفه منصفانه در ازای ارسال بار تحت شرایط مختلف رونمایی شده است. این دستگاه نرخ بارنامه را بر اساس وزن و حجم بار با توجه به مسافت مبدا تا مقصد سنجیده و نرخ ثابتی را به مشتری ارائه می دهد. این موضوع باعث می شود تا نرخ های توافقی و متغیری که به ازای حمل یک بار ثابت توسط تعاونی های مسافربری اتوبوسرانی به مشتری تحمیل می شد، برچیده شود. چراکه نرخ بارنامه های کالارسان با دستگاه دانش بنیان سنجینو صرفا بر اساس وزن و حجم بار و فاصله بین مبدا تا مقصد سنجیده می شود و کالارسان رقم ثابتی را به ازای حمل مرسوله های یکسان دریافت می کند.

دستگاه سنجینو کالارسان قادر است بارهایی با نهایت ابعاد ۱ در ۱ در ۱ متر را تا نهایت ۲۰۰ کیلوگرم را اندازه گیری کند که این محدودیت ابعاد به دلیل محدودیت باکس باری اتوبوسهای مسافربریست. رقیب اصلی کالارسان تعاونیها هستند و مزیت رقابتی اصلی کالارسان نسبت به رقبا قیمت گذاری منصفانه، تعیین قیمت بر اساس وزن حجمی مرسولات و اعلام وزن مرسوله که تا به امروز در ناوگان حمل و نقل خرده بار توسط شبکه اتوبوسرانی مسافری وجود نداشته است.

کالارسان قصد دارد که ابتدا دستگاه دانش بنیان سنجینو را در در پایانه بیهقی و تا سه ماه آینده در تمامی پایانه های مسافری اتوبوس رانی استان تهران نصب کند. در مرحله بعد این دستگاه در پایانه های اصفهان و سپس در تمامی مراکز استانها طی یکسال آینده نصب خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای رقابتی کالارسان نصب دستگاه ایکس-ری در انبار اجناس خود بوده که اجناس ورودی را کنترل کرده تا از حمل کالاهای ممنوعه مانند مواد مخدر، اسلحه، مشروبات الکلی و مواردی این چنینی جلوگیری شود. این اولین بار بوده که دستگاه ایکس-ری در پایانه حمل و نقل خرده بار در پایانه های مسافربری اتوبوس رانی نصب می شود که از حمل کالاهای ممنوعه غیرمجاز جلوگیری به عمل می آید. تمامی انبارهای مستقر در پایانه های مسافربری کالارسان به سیستم روز انبارگردانی هوشمند rfid جهت دقت در فرآیند رهسپاری مرسوله مجهز گردیده اند. ضمنا این شرکت به صورت آزمایشی از صندوقهای هوشمند کالا جهت تسریع فرآیند عملیاتی داخلی خود و ایجاد خدمت جدید جهت تحویل مرسولات به مشتریان خارج از انبارها بصورت ۲۴ ساعته در هفت روزهفته رونمایی کرده است.

دیگر مزیت رقابتی کالارسان، بیمه تمامی بارنامه ها به صورت پایه تا یک میلیون تومان بوده که البته بنا به درخواست مشتری امکان تعیین بیمه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای بارنامه ها بدون کارشناسی نیز وجود دارد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟