مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا خبر داد:

ساینا اتوماتیک روانه بازار عراق خواهد شد

سایپا امسال برای ۳ برابر شدن صادرات، برنامه‌ریزی کرده؛ عراق، سوریه،‌ روسیه، ونزوئلا و کشورهای آفریقایی مقاصد اصلی صادرات سایپا هستند.

پنجشنبه - ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۲۴
مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا خبر داد: ساینا اتوماتیک روانه بازار عراق خواهد شد

منصور ابطحی مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا با اعلام این که در سال جاری، ساینا اس اتوماتیک به عراق صادر خواهد شد، درباره روند صادرات خودروهای سواری و تجاری که گروه سایپا در سال جاری دنبال خواهد کرد،‌ از سه برابر شدن صادرات محصولات سایپا در سال جاری به کشورهای منطقه بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته خبر داد. وی همچنین با اشاره به این که محصولات گروه خودروسازی سایپا به کشورهای همسایه،‌ آسیای میانه‌ و کشورهای آفریقایی صادر می‌شود، گفت: بر این اساس قصد داریم در بازارهای عراق، سوریه،‌ روسیه و ونزوئلا حضور و نقش پر رنگ‌تری داشته باشیم.

مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه بازار عراق برای ما خیلی مهم و استراتژیک است،‌ یادآور شد: در سال جاری ساینا S اتوماتیک به عراق صادر خواهد شد، همچنین سطح روابط و همکاری‌های صنعتی خود را با کشورهای آفریقایی افزایش خواهیم داد، بدین جهت بنا شده خودروهای تجاری سبک زامیاد (فرمان راست-فرمان چپ) و خودروهای اقتصادی گروه سایپا (کوییک-اطلس-ساینا) به این کشورها صادر شود.

ابطحی تاکید کرد: کشورهای آفریقایی شانس بزرگی برای کسب و کارهای ایران به خصوص حوزه خودرو دارد و از این رو با خیلی از کشورهای آفریقایی مذاکرات جدی شروع شده است.

وی با تاکید بر اینکه بازار روسیه بسیار بزرگ است و محصولات گروه سایپا امکان صادرات به این کشور را دریافت کرده‌اند،‌ گفت: با توجه به اخذ گواهی استاندارد صادرات کالا به روسیه (GOST)،‌ از ابتدای تابستان سال جاری صادرات خودروهای کوییک و ساینا اتوماتیک و دنده‌ای گروه سایپا به کشور یاد شده آغاز می‌شود و البته در حال برنامه‌ریزی هستیم که مجوزهای لازم برای صادرات شاهین پلاس را هم دریافت کنیم.

منصور ابطحی همچنین با اشاره به این که برنامه صادرات خودرو به ونزوئلا نیز در تابستان سال جاری در حال نهایی شدن است و محصولات ساینا و کوییک به این بازار ارسال خواهد شد، گفت: در دور جدید همکاری با طرف ونزوئلایی در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، چند محموله هزار دستگاهی خودروی آماده (CBU) به بازار مذکور صادر شده است.

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟