وزیر صمت: مردم برای خرید خودروی خارجی عجله نکنند

وزیر صمت با بیان اینکه حدود ۵۰هزار خودرو وارداتی در گمرکات وجود دارد، مشکل فعلی واردات خودرو را نداشتن فضای کافی در بنادر کشور اعلام کرد.

چهارشنبه - ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۷
وزیر صمت: مردم برای خرید خودروی خارجی عجله نکنند

عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آخرین وضعیت واردات خودرو در سال جدید از ثبت سفارش برای واردات ۱۳۰ هزار خودرو تا به امروز خبر داد و اظهار داشت: این روند کماکان ادامه دارد و مردم برای خرید خودروی خارجی عجله نکنند و آن را با قیمت بالا از افرادی که به‌دنبال سوءاستفاده هستند، خریداری نکنند.

وی افزود: حدود ۵۰ هزار خودروی وارداتی نیز در گمرکات کشور وجود دارد و به‌ترتیب به مردم واگذار می‌شود و سرعت تحویل خودروهای وارداتی به مردم به‌زودی افزایش می‌یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان این که مشکل فعلی برای واردات خودرو نداشتن فضای کافی در بنادر کشور است و تعداد زیادی خودرو روی کشتی داریم، تصریح کرد: ما به واردات خودرو افتخار نمی‌کنیم بلکه افتخار ما خودروهای ساخت داخل است که امیدواریم امسال خودروهای بسیار باکیفیت به مردم عرضه کنند و تحویل خوبی در صنعت خودروسازی در سال جدید رقم بزنیم.

علی‌آبادی درباره عرضه و قیمت‌گذاری خودروهای داخلی گفت: تمام تلاش ما آن است که در بعد کیفی و کمّی و در ابعاد قیمتی رکوردی‌های مناسبی برای عرضه به مردم داشته باشیم اما باید توجه داشت که خودرو در کشورمان کالای سرمایه‌ای است هرچند من معتقد هستم که مصرفی است اما با وجود این، از نوسانات دیگر در بازار تأثیر می‌پذیرد.

وی اظهار داشت: مردم بدانند که در تولید و عرضه خودرو در بازار کسری وجود ندارد و اگر با حوصله برخورد کنند، نیاز آنها تأمین می‌شود.

5 از 1 رای

نظر شما چیست؟

دیگر نظرات

  • ناشناس | 8 اردیبهشت 1403 - 14:25

    طی 45 سال تصویری که ایرانیان از چمهوری اسلامی پیدا کردند ملغمه ای از دزد دروغگو و دو به هم زن هست