تذکر شفاهی یک نماینده: وزارت صمت باید پیرامون نحوه واردات خودرو توضیح بدهد

البرز حسینی با انتقاد از نحوه واردات خودرو که قراربود به تنظیم بازار منتهی شود، درخواست تشکیل جلسه با صمت جهت ارائه توضیحات را مطرح کرد.

یکشنبه - ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۸
سید البرز حسینی نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت سوم روز شنبه ۱۳ اسفندماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، در قالب تذکر شفاهی گفت: موضوعات واردات خودرو از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و نیاز است مورد توجه قرار گیرد چرا که وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار بود یکسری خودرو برای تنظیم بازار وارد کند و در این راستا از مردم خواسته است که ابتدا مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان واریز کنند اما هنوز قیمت تمام شده، نوع و مدل خورو و زمان تحویل آن مشخص نیست.

سید البرز حسینی با اشاره به این موضوع، ادامه داد: این موضوع نه تنها تأثیری در وضعیت بازار داخلی خودرو ندارد بلکه می‌تواند رانت نیز ایجاد کند بنابراین لازم است حتماً مسئولان مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه‌ای پیرامون نحوه رفتار خود برای واردات خودرو توضیحاتی ارائه دهند.

وی تأکید کرد: اگر قرار باشد در این زمینه به این صورت اقدام شود، نه تنها نمی‌توانیم واردات خودرو داشته باشیم بلکه ظرفیت بازار داخلی خودرو نیز به سمت گران شدن هدایت می‌شود بنابراین نیاز است این موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟