هرآنچه که باید در مورد Beijing X55 وارداتی دیارخودرو بدانید

نخستین گزینه وارداتی دیارخودرو، کراس‌اووری با نام X55 از برند Beijing است؛ با گستره بی‌بدیلی از امکانات ایمنی و رفاهی، و ۰ تا ۱۰۰ زیر ۸ثانیه.

یکشنبه - ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
BEIJING X55، خودرو وارداتی جدید دیارخودرو

دیارخودرو به عنوان نماینده عرضه محصولات برند BAIC در بازار ایران، کراس اوور X55 را برای عرضه به بازار درنظر گرفته است. جدیدترین نسخه این خودرو از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو بهره می برد که در مرکز تحقیق و توسعه آخن آلمان شرکت BAIC توسعه یافته و حداکثر توان آن به ۱۸۵ اسب بخار می رسد که در همراهی با گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه می تواند این کراس اوور ۴.۶ متری را در ۷.۸۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. X55دیارخودرو با این حساب یکی از سریع ترین خودروهای صفرکیلومتر و تازه وارد بازار ایران خواهد بود که نه تنها از نظر قوای محرکه بلکه از نظر آپشن ها و تکنولوژی نیز در زمره برترین خودروهای بازار ایران قرار خواهد گرفت.

BEIJING X55، خودرو وارداتی جدید دیارخودرو

ستاره های الماسی BAIC

زبان طراحی X55 با عنوان ستاره های الماسی از سوی تیم طراحی BAIC تعریف می شود. جریان نور و سایه در شکل‌گیری X55 II از سوی طراحان این خودرو از فیلم میان ستاره‌ای (Interstellar) الهام گرفته شده و زبان طراحی ستاره های الماسی در نحوه شکل گیری چراغ های جلو و عقب این خودرو مشهود است. همچنین تلاش شده هویت چراغ ها به گونه ای باشد که موجودی زنده را به جای یک شیء صنعتی بدون حرکت، القا کند.

دستگیره های مخفی در نمای جانبی، یکی از مدرن ترین مشخصه های ظاهری X55 II بخصوص برای بازار نسبتا بازمانده خودرو ایران از ترند روز خودروها در جهان است که می تواند از نکات جالب توجه این کراس اوور به شمار برود. برای لمس بهتر ابعاد X55 دیارخودرو بهتر است بدانید که این کراس اوور طولی بین تیگو۷ پرو و تیگو۸ پرو(ابعادی نزدیک تر به تیگو۸ پرو) دارد و حدود ۱۰ سانتیمتر طویل تر از چانگان UNI-T و CS55 Plus به عنوان نزدیک ترین رقبایش است. در واقع X55 دیارخودرو از نظر ابعاد در جایگاه جدیدی در بازار ایران قرار می گیرد که بزرگتر از کراس‌اوور های متوسط و بزرگ چینی است.

BEIJING X55، خودرو وارداتی جدید دیارخودرو

به عبارت دیگر اگر بخواهیم بگوییم، این کراس‌اوور ابعادی نسبتا مشابه هیوندای توسان دارد و ظرفیت سرنشینان آن، ۵ نفر است. فضایی هم که برای بار در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد، معادل ۳۵۰ لیتر اعلام شده است.

کابین مدرن و مجهز Beijing X55

در کابین X55 دیگر با کلیشه های کپی برداری شده از برند های غیرچینی و طراحی تکراری مانند بسیاری از رقبای این خودرو روبرو نخواهید بود. دریچه های هوای جانبی سیستم تهویه مطبوع، طرحی بومرنگ-مانند دارند و یک نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی برای اطلاعات رانندگی در پشت و فرمان و یک نمایشگر ۱۰.۱ اینچی در میانه کنسول قرار دارد. طراحی صندلی ها به صورت یکپارچه و اسپرت است که نرمی آن برای بهبود شرایط برای سرنشینان با دقت مهندسی شده و راننده قابلیت تنظیم برقی صندلی به صورت ۶جهته شامل گودی کمر را دارد در حالی که سرنشین جلو نیز امکان تنظیم برقی ۴ جهته صندلی را در اختیار خواهد داشت. هر دو صندلی جلوی این کراس اوور به گرم کن و سردکن مجهز شده اند.

روی درب ها، متریال و طرحی بدیع برای تکمیل هویت فضایی کابین با نورپردازی همراه شده و در بالای کنسول نیز بخشی با طراحی ظاهری رباتیک، با تغییر نور سعی در القای حس زنده بودن خودرو و ارتباط با سرنشینان دارد. همچنین اهرم تعویض دنده به سبک جت های جنگنده و همچنین کلید های ترمز پارک برقی، اتوهلد و … نیز بین دو صندلی در کنار دو جالیوانی قرار گرفته است.

BEIJING X55، خودرو وارداتی جدید دیارخودرو

قلب تپنده Beijing X55 دیار خودرو

در قلب X55 دیارخودرو، پیشرانه اختصاصی بایک با کد A156T2H قرار دارد که در مرکز تحقیق و توسعه اختصاصی این شرکت در آخن آلمان طراحی شده و توسعه پیدا کرده است. حداکثر توان این پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو با تزریق سوخت مستقیم به ۱۸۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن به ۳۰۵ نیوتون متر می رسد. این در حالی است که کراس اوورهای هموطن این خودرو با پیشرانه های روی مرز ۲۰۰ اسب بخاری، حداکثر گشتاور حدود ۲۸۰ نیوتون متری دارند و این پیشرانه که در زمره ۱۰ موتور برتر چین نیز قرار دارد، گشتاور به مراتب بهتری از رقبا ارائه می کند که در نتیجه آن شتاب این کراس اوور ۱.۶تُنی را به حدود ۷.۸ ثانیه می رساند.

انتقال قدرت در X55 دیار خودرو از طریق یک گیربکس هفت سرعته دوکلاچه تر به محور جلو صورت می گیرد. سیستم تعلیق این کراس اوور در جلو از نوع مستقل مک‌فرسون و در مستقل چنداتصاله است.

BEIJING X55، خودرو وارداتی جدید دیارخودرو

یک سر و گردن، بالاتر از رقبا

در فهرست امکانات X55 دیارخودرو امکانات ایمنی و رفاهی متعددی حتی فراتر از رقبای مشابه این خودرو به چشم می خورد. دیارخودرو فول ترین مدل این کراس اوور را برای عرضه به بازار ایران انتخاب کرده است. از مهمترین تکنولوژی های ایمنی و امکانات رفاهی این خودرو می توان به سیستم تهویه مطبوع دوگانه با دریچه هوای سرنشینان عقب و فیلتر تصفیه هوا، کول باکس (کنسول میانی)، قابلیت انتخاب چهار حالت رانندگی (اقتصادی، اسپرت، نرمال و هوشمند)، ABS، ترمز پارک برقی، کنترل الکترونیکی پایداری، ترمز کمکی EBA، اتوهلد، کمکی حرکت در سربالایی HAC، کنترل حرکت در سراشیبی، کروز کنترل، سیستم کمکی پارک (فول‌ترین مدل)، شش ایربگ، دوربین ۳۶۰ درجه، رینگ ۱۹ اینچ آلومینیومی، تنظیم برقی شش جهته صندلی راننده و چهار جهته سرنشین جلو با حافظه صندلی راننده، هشت بلندگو و … اشاره کرد.

BEIJING X55، خودرو وارداتی جدید دیارخودرو

در ادامه فهرست تکنولوژی های X55 که آن را از هم هرقبا متمایز می کند، رادارهای این خودرو وارد مدار می شوند تا در فول ترین مدل سیستم های هشدار حرکت بین خطوط، ترمز خودکار، کروز کنترل تطبیق پذیر، سیستم کمکی حفظ خودرو بین خطوط ، سیستم کنترل هوشمند نوربالا، سیستم خودکار حرکت در ترافیک با توه به خودروهای اطراف و … به فهرست امکانات فول ترین مدل این کراس اوور افزوده شوند تا به نوعی سطح ۲.۵ خودکار رانندگی نیز به فهرست توانمندی های قابل توجه این خودرو اضافه شود.

در مجموع ۵ دوربین، ۱۲ رادار اولتراسونیک، یک رادار موج-میلیمتری نسل ۵ بوش و کنترل‎‌گر هوشمند پارک، امکاناتی را در دل X55دیارخودرو پدید آورده اند که در صورت ورود به بازار ایران رقیبی با این سطح از امکانات را پیش رویش نخواهد داشت و به یکی از هوشمند ترین گزینه ها در بازار بدل خواهد شد.

BEIJING X55، خودرو وارداتی جدید دیارخودرو

بازار در انتظار X55 های وارداتی دیار خودرو

هنوز جزئیات بیشتری از سطح نهایی امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو در کنار قیمت و زمان عرضه ان در دست نیست اما نخستین نمونه های این کراس اوور جذاب دیارخودرو در رنگ های متنوع به خاک ایران رسیده و در صورت نهایی شدن مراحل واردات خودرو احتمالا در زمره فول ترین، قوی ترین و لوکس ترین گزینه های وارداتی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟