ابرخودرو ساخت افغانستان را دیده‌اید؟

مسئول اداره آموزش فنی و حرفه‌ای افغانستان می‌گوید تا دو هفته دیگر از یک خودروی ساخت افغانستان که به ابتکار این اداره طراحی شده، رونمایی می‌شود.

به اشترک بگذارید

خودرو اسپرت ساخت افغانستان

مولوی غلام حیدر شهامت، مسئول اداره آموزش فنی و حرفه‌ای افغانستان، روز چهارشنبه ۲۵ آبان در توییتر خود نوشت: آخرین لحظات ساخت خودرو ۲۰۲۲ ساخت تماماً داخلی افغانستان در ورکشاپ‌ فنی مرکز نوآوری آموزش فنی و حرفه‌ای تا ۲ هفته بعد این‌ خودرو به شکل که در تصاویر دیزاین می‌بینید تکمیل خواهد شد.

وی افزود: رنگ کاری و نصب چراغ‌های این خودرو تا حدود دو هفته دیگر مطابق آنچه در شبکه‌های اجتماعی دیده شده، آماده خواهد شد و تولید نهایی آن دو هفته بعد با شما به اشتراک می‌گذاریم.

گفتنی است که تمام طراحی و تولید قطعات این خودرو به جز انجین در افغانستان صورت گرفته است. تیم ورکشاپ‌ فنی مرکز نوآوری آموزش فنی و حرفه‌ای 5 سال را صرف این پروژه کرده و خروجی آن، یک خودرو اسپرت موتور-وسط با شاسی لوله‌ای و تعلیق پوشراد به سبک خودروهای F1 می‌باشد که Mada 9 نام‌گذاری شده. در ساخت بدنه آن نیز از مواد کامپوزیت سبک‌وزن بهره گرفته شده. در ادامه می‌توانید تصاویر و ویدیو انتشار یافته از این خودرو را مشاهده فرمایید. هنوز اطلاعات فنی پیرامون این خودرو اسپرت ساخت افغانستان ارائه نشده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *