چه کسانی برنده مزایده خودروهای خارجی اموال تملیکی شدند؟

از ۷۶ خودرو عرضه شده در دور دوم مزایده خودروهای خارجی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، ۷۴ دستگاه به ارزش ۴۲۸میلیارد تومان به فروش رسید.

شنبه - ۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۹
چه کسانی برنده مزایده خودروهای خارجی اموال تملیکی شدند؟

سرانجام خودروهای خارجی دپو شده در گمرک به مزایده رسید و در این راستا سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی ۱۰۴۰ دستگاه را به مزایده گذاشت. در دور نخست مزایده ۷۶ دستگاه به فروش نرفت و باعث شد دور دوم مزایده نیز برگزار شود.

در دور دوم تعداد ۷۶ خودرو عرضه شد که از این تعداد ۷۴ دستگاه خودرو به ارزش ۴۲۸ میلیارد تومان به همراه مالیات بر ارزش افزوده به فروش رسید. بیش از ۲.۵میلیون نفر در ایام برگزاری مزایده فوق العاده خودروهای خارجی شماره ۵۶۵ به سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) مراجعه کردند و از این تعداد، ۲۳هزار نفر برای شرکت در مزایده خودروهای خارجی امضای الکترونیک (توکن) گرفتند. برای شرکت در مزایده فوق العاده شماره ۵۶۶، نزدیک به ۶۵۰۰نفر امضای الکترونیک جدید دریافت کردند. در این راستا اسامی برندگان مزایده و قیمت‌های پیشنهادی برای هر دستگاه خودرو در سایت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به نشانی WWW.TAMLIKI.IR منتشر شد.

مخاطبان می توانند با مراجعه به این سایت به قسمت فهرست برندگان مراجعه کرده و گزینه فهرست برندگان مزایده‌های اموال منقول را انتخاب کنند. سپس نوع فروش را مزایده و شماره فروش را ۵۶۵ انتخاب کنند. پس از آن استان‌های مربوطه در قسمت استان به صورت لیست در اختیار فرد قرار می گیرد. این استان‌ها که خودروهای مذکور در آن‌ها واقع شده‌اند شامل تهران، آذربایجان شرقی، خوزستان، مازندران، گیلان، هرمزگان، بوشهر و قم می‌شوند.

اگر قیمت پیشنهادی نفر اول و دوم یک خودرو صفر باشد به معنای آن است که افراد از پیشنهاد خود انصراف داده اند. بنابراین خودروی مذکور دوباره به مزایده می‌رود. همچنین اگر فردی که بالاترین پیشنهاد قیمتی را مطرح کرده و برنده نخست است در زمان تعیین شده مبلغ را واریز نکند نفر دوم برنده مزایده خواهد بود و چنانچه این فرد نیز در زمان تعیین شده مبلغ را واریز نکند، خودرو از مزایده خارج شده و دوباره به مزایده می‌رود.

کدام خودروها به مزایده اموال تملیکی رفتند؟

تنها دو خودروی سواری پورشه ماکان مدل۲۰۱۸ درانبارهای تهران موجود بود. ۲۶خودرو در انبارهای خوزستان موجود بود که شامل یک دستگاه خودرو سواری پورشه ماکان مدل۲۰۱۸، یک دستگاه خودرو سواری BMW 730Li مدل ۲۰۱۷ و ۲۴دستگاه خودرو سواری سراتو YD مدل ۲۰۱۷ می‌شود. در انبارهای استان مازندران نیز  ۳۰دستگاه خودرو موجود است که از ۲۷دستگاه خودرو سواری پورشه ماکان مدل۲۰۱۷ و سه دستگاه خودرو سواری پورشه باکستر مدل۲۰۱۷ تشکیل می‌شود.

همچنین تنها دو دستگاه خودرو سواری BMW 730Li مدل ۲۰۱۷ در انبارهای استان فارس موجود است که باطری و لاستیک‌های یکی از این خودروها به علت مردود شدن از سوی استاندارد، تحویل داده نمی‌شود.

از میان ۱۶ خودروی موجود در انبارهای بوشهر، دو دستگاه خودرو سواری BMW 530i مدل ۲۰۱۸، چهار دستگاه خودرو سواری لکسوس RX مدل ۲۰۱۷، سه دستگاه خودرو سواری لکسوس NX مدل ۲۰۱۷، دو دستگاه خودرو سواری هیوندای سانتافه مدل ۲۰۱۸، یک دستگاه خودرو سواری کیا سورنتو مدل ۲۰۱۷، دو دستگاه خودرو سواری هیوندای توسان مدل ٢٠١٧، یک دستگاه خودرو سواری هیوندای سوناتا هیبریدی مدل۲۰۱۷ و یک دستگاه خودرو سواری تویوتا کمری هیبریدی مدل۲۰۱۷ است.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟