تولید‌ پژو پارس متوقف نمی‌شود؛ سال آینده پارس ۸۵گانه داریم

معاون وزیر صمت: با توافقاتی که در سطح دولت انجام شد، از سال آینده خودروی پژو پارس با استانداردهای 85 گانه تولید می‌شود.

به اشترک بگذارید

تولید‌ پژو پارس متوقف نمی‌شود؛ سال آینده پارس ۸۵گانه داریم

در حالی که پیش‌تر از توقف تولید پژو پارس به دلیل عدم توانایی این خودرو در پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه شنیده بودیم و حتی رئیس سازمان ملی استاندارد گفته بود ایران‌خودرو برای پژو پارس که فاقد استاندارد‌های ۸۵گانه است، تا نیمه اسفند امسال مجوز تولید دارد و پس از آن، برابر قانون عمل خواهد شد، منوچهر منطقی می‌گوید تولید این خودرو، متوقف نخواهد شد.

به گزارش خودرودیلی از خبرگزاری فارس، منوچهر منطقی، معاون حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پاسخ به سؤالی درباره سرنوشت تولید خودروهای پارس توسط ایران خودرو با اشاره به این که با توافقاتی که در سطح دولت انجام شد، مقرر شد که تولید پژوپارس متوقف نشود و‌ ادامه یابد، اظهار داشت: ‌براساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده مقرر شد ‌خودرو پژوپارس به همه افرادی که در سامانه یکپارچه برای خرید این خودرو ثبت نام کرده‌اند تحویل ‌‌شود. 

پژو پارس با استاندارد ۸۵‌گانه در راه است

وی با بیان اینکه خودرو پژو پارس قیمت مناسبی دارد و مردم آن را می‌پسندند، گفت: بهتر است این قبیل خودروها، به جای توقف تولید به‌روز‌رسانی شوند در این راستا از سال آینده خودروی پژو پارس با استانداردهای ۸۵گانه تولید می‌شود. 

به گزارش فارس پیش از این سازمان ملی استاندارد اعلام کرده بود که خودرو پژو پارس که فاقد استانداردهای ۸۵گانه است بنابراین تا نیمه اسفند امسال مجوز تولید دارد و پس از آن تولید نمی‌شود؛ به دنبال آن ایران خودرو‌ اعلام کرد‌ مجوز استاندارد هر خودرویی صادر نشود خط تولید آن را متوقف می‌کنیم.

‌اما اخیرا مدیرعامل ایران‌خودرو اعلام کرد: رایزنی‌ها‌ برای ادامه تولید پژو پارس در سال آینده در حال انجام است و با حمایتی که سازمان ملی استاندارد انجام داده است، پژو پارس تا پایان سال تولید می‌شود. 

انتهای پیام

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *