توقف خودرو در پیاده‌رو، تخلف است و جریمه دارد

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ: برابر قوانین و مقررات توقف در پیاده رو ممنوع است و ۴۰ هزار تومان نیز جریمه برای آن درنظر گرفته شده است.

به اشترک بگذارید

توقف خودرو در پیاده‌رو، تخلف است و جریمه دارد

امروز دوشنبه اول آبان ماه ۱۴۰۲ سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی شهر امن به طرح برخورد با تخلفات پارک در پیاده رو پرداخت و گفت: تخلفات ساکن و توقفات غیر مجاز یکی از معضلات شهر تهران هستند که نمونه بارز آن توقف در پیاده رو است که یکی از تخلفات رایج در سطح شهر تهران است. 

وی افزود: توقف و تخلف پارک در پیاده رو حقوق شهروندی را مختل کرده و عابران پیاده، سالمندان و کودکان، دانش آموزان، جانبازان و معلولانی که از ویلچر استفاده می‌کنند واقعا در این خصوص به مشکل بر می‌خورند. 

سرهنگ رازقی با بیان اینکه برابر قوانین و مقررات توقف در پیاده رو ممنوع است گفت: این تخلف، ۴۰هزار تومان نیز اعمال قانون در پی خواهد داشت و حتی می‌توان با جرثقیل این خودروها را به پارکینگ منتقل کرد.  

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: با توجه به اینکه اعمال قانون در برخی موارد بازدارندگی ندارد و متأسفانه برخی از نقاط و معابر شهر این تخلف فراوانی زیادی دارد، پلیس راهور تهران بزرگ درصدد اجرای طرحی به نام طرح تشدید برخورد با تخلف توقف در پیاده رو است.

وی گفت: این طرح بدین صورت است که در چهل و پنج نقطه از سطح شهر تهران که این تخلف و معضل دارای فراوانی زیادی است ابتدا با نصب بنر تذکرات لازم را به آن مشاغل، صنوف و مردمی که خودروی خود را در آن محل پارک می کنند داده و اطلاع رسانی های خود را از طریق نصب بنر و رسانه ها انجام داده تا این افراد و صنوف از جای مناسبی برای پارک خودروی خود استفاده کرده و در پیاده رو پارک نکنند. 

سرهنگ رازقی افزود: مرحله دوم اجرای طرح برخورد و اعمال قانون است که برابر قانون توقفات در پیاده رو را اعمال قانون کرده و بروشور خاصی را بر روی وسیله نقلیه الصاق و بدین ترتیب به راننده ابلاغ می‌شود که این تخلف را دیگر مرتکب نشوند؛ ضمن آنکه همان روز نیز پیامکی برای وی ارسال و تذکر لازم در خصوص عدم تکرار تخلف ارسال خواهد شد. 

وی ادامه داد: در هفته اول این اقدامات در چهل و پنج نقطه از شهر تهران که بیشترین فراوانی تخلف پارک در پیاده رو را دارند از چند روز دیگر اجرایی خواهد شد.  

سرهنگ رازقی گفت: مرحله بعدی این است که با کسانی که این تخلف را تکرار کرده اند یعنی علیرغم نصب بروشور و اخطار و ارسال پیامک مجدد راننده این تخلف را تکرار کرده است با تشکیل پرونده در مرجع قضایی و هماهنگی خوبی که صورت گرفته است وسیله نقلیه با جرثقیل به پارکینگ منتقل خواهد شد و پلیس برای تکرار این تخلف این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو های جدید

با بهمن دیزل و فعالیت های شرکت، بیشتر آشنا شوید

چری آریزو۸ به ایران خواهد آمد

وانت سایپا آریا سال ۱۴۰۳ می‌آید

چانگان یونی-وی با پارس‌خودرو به ایران می‌آید

عناوین مرتبط سایت