عرضه تارا اتوماتیک V4 با امکانات بیشتر و ظاهری متفاوت

بهمن ماه امسال نمونه مجهزتر تارا اتوماتیک با یک سری امکانات بیشتر، و همچنین تغییراتی که در ظاهر آن اعمال شده، توسط ایران خودرو عرضه خواهد شد.

سه شنبه - ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۳
عرضه تارا اتوماتیک V4 با امکانات بیشتر و ظاهری متفاوت

ایران‌خودرو قرار است تارا اتوماتیک را با ظاهری تغییر یافته و یک سری امکانات بیشتر، به بازار عرضه کند. این محصول جدید که تیپ V4 تارا اتوماتیک است، در کنار داشتن سطح بالاتری از تجهیزات ایمنی و رفاهی، بنا به خبر انتشار یافته توسط ایران‌خودرو، تغییراتی هم در ظاهر داشته که با جدیدترین ترندهای روز طراحی همسو است و قرار است در بهمن‌ماه راهی بازار شود.

ایران‌خودرو امکانات جدیدی از جمله با قابلیت باز شدن درب صندوق بار با تشخیص حرکت پا (Kick Sensor)، پوشش متفاوت صندلی‌ها، گرم‌کن صندلی‌های جلو، امکان تنظیم برقی صندلی راننده به سمت جلو و یا عقب، دوربین دنده عقب با خطوط راهنمای پویا، ولکام‌لایت درب‌های جلو و همچنین چراغ برای آفتاب‌گیر راننده و محفظه داشبورد را در تارا اتوماتیک V4 ارائه خواهد کرد.

همچنین به گفته معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، تارا اتوماتیک V4 به آینه الکتروکرومیک مجهز شده و ضمن استفاده از دستگیره‌های سقفی تاشو برای درهای عقب، دستگیره سقفی تاشو سمت جلو راست که در تارا اتوماتیک فعلی وجود نداشت در این خودرو تعبیه شده است. وی همچنین با بیان این که کلیدهای شیشه بالابرها از کنسول میانی تارا اتوماتیک V4 به رودری‌ها منتقل شده و به‌ این ترتیب طرح رودری‌ها در هر چهار در تغییر کرده و به موجب آن طراحی کنسول میانی نیز تغییر کرده است، افزود: با توجه به حذف کلیدهای شیشه بالابر از کنسول میانی، در هر طرف کنسول یک موبایل باکس به جای آن به تارا اتوماتیک V4 اضافه شده است. 

به گفته رضایی منش، در تارا اتوماتیک V4 پارچه جدیدی برای سقف کاذب در نظر گرفته شده و طرح کنسول سقفی آن نیز نسبت به نسخه فعلی متمایز شده و در این قسمت یک جا عینکی هم تعبیه شده است و برای راحتی بیش‌تر سرنشینان در کابین تارا اتوماتیک به ویژه در ردیف عقب، یک زیر آرنجی دو جالیوانی را به صورت تاشو در پشتی صندلی های عقب تعبیه و در پشت آیینه‌های جانبی نیز دو عدد توییتر برای بهبود سیستم بلندگو خودرو اضافه شده است.

وی با بیان این که تغییرات تارا اتوماتیک V4 نسبت به نسخه فعلی در طراحی کابین محدود نمی‌شود، تصریح کرد: ایران خودرو با هدف به‌روزرسانی ظاهری تارا اتوماتیک V4 چراغ های عقب با گرافیک جدیدی را بر روی این خودرو نصب کرده که ضمن بهبود در کیفیت نورهای آن، زیبایی جدیدی به خودرو بخشیده است و علاوه بر آن آنتن کوسه ای نیز جایگزین آنتن میله‌ای این خودرو شده است.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو اظهار کرد: تارا اتوماتیک تیپ V4 در مجموع دارای امکانات ایمنی و رفاهی بسیار کاملی شامل چهار کیسه ایمنی هوا، سیستم ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز و سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم ضد سرقت، سنسور دنده عقب، سیستم پایش فشار باد تایرها، کروز کنترل، سنسور نور و باران، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، ایزوفیکس، فرمان برقی دارای کلیدهای کنترلی، شیشه بالابرهای برقی، آیینه‌های جانبی برقی، سیستم تهویه دستی با تنظیم دریچه‌ها به صورت الکترونیکی، دوربین دنده عقب داینامیک، آیینه الکتروکرومیک، نمایشگر مالتی مدیای هفت اینچی با ورودی USB، بلوتوث و قابلیت نمایش اطلاعات تلفن همراه، آیینه‌های جانبی تاشو برقی، سانروف برقی، صندلی راننده با قابلیت تنظیم به صورت برقی، صندلی سرنشین با قابلیت تنظیم در دو جهت به صورت برقی و دو جهت دستی، گرم‌کن صندلی‌های جلو، چراغ خوشامدگویی و سنسور پا برای باز شدن صندوق عقب بوده که کامل‌ترین و لوکس‌ترین سدان تولیدی در داخل ایران است. این خودرو با اتکا به چنین تجهیزاتی به خوبی توانایی رقابت با خودروهای هم رده وارداتی را دارد. 

رضایی منش با اشاره به برنامه تولید این محصول در بهمن ماه، پیش‌بینی کرد که اولین عرضه نسخه لوکس‌تر تارا اتوماتیک به بازار در اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده خواهد بود. لازم به ذکر است با وجود این تغییرات در لیست امکانات ایمنی و رفاهی، و همچنین تغییراتی که گفته می‌شود در ظاهر خودرو اعمال شده اما پیشرانه، تغییری در مقایسه با تارا های اتومات عادی نکرده و تیپ V4 این خودرو نیز قرار است با همان موتور TU5P متصل به گیربکس شش سرعته اتوماتیک عرضه شود. این موتور ۱۱۳ اسب‌بخاری، با ۱۴۴ نیوتن‌‎متر گشتاور و حجم دقیق ۱۵۸۷ سی‌سی، صدی ۷.۳ لیتر بنزین می‌سوزاند.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟