قیمت ۲۰۷ در بورس کالا ۵۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار کشف شد

امروز ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ ایران خودرو با میانگین قیمت ۳۴۲میلیون و ۸۴۲هزار و ۴۰۰ تومان پس از ۶۰دقیقه رقابت در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

دوشنبه - ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
قیمت ۲۰۷ در بورس کالا ۵۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار کشف شد

۳۰ آبان ۱۴۰۱ در تاریخ بازار سرمایه و صنعت خودروی کشور ماندگار خواهد شد چراکه پس از سال ها قیمت گذاری های مختلف دستوری و نیمه دستوری برای خودروهای پرتیراژ و عمومی، امروز ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ در یک فرآیند شفاف و برپایه عدالت معامله شد تا دولت نشان دهد عزمی جدی برای احقاق حقوق تولیدکننده، مصرف کننده و سهامدار دارد؛ امروز برای همیشه در ذهن دلالان خودرو نیز خواهد ماند چراکه معامله پژوه ۲۰۷ در بورس، نقطه آغازی برای پایان دوران سودهای بادآورده و رانت های کلان در معاملات خودرو خواهد بود.

به گزارش فارسی‌کار از کالاخبر، امروز ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ با میانگین قیمتی ۳۴۲میلیون و ۸۴۲هزار و ۴۰۰ تومان پس از ۶۰ دقیقه رقابت مورد معامله قرار گرفت که به احتساب هزینه های جانبی، قیمت تمام شده ۲۰۷ در بورس به ۳۹۱میلیون تومان می رسد. این در حالی است که قیمت ۲۰۷ در سایت های خرید و فروش اینترنتی حدود ۴۴۰میلیون تومان است و به این ترتیب، خرید این خودرو در بورس حدود ۵۰میلیون تومان زیر قیمت بازار انجام شد.

تیرماه امسال طرح عرضه خودرو در بورس کالای ایران در شورای عالی بورس مورد تصویب قرار گرفت و طبق وعده وزیر امور اقتصادی و دارایی، عرضه های خودرو کم تیراژ در بورس کالا آغاز شد. بررسی آمار معاملات بورس کالای ایران نشان می دهد عرضه خودرو در بورس کالا که با خودروی کارا دو کابین و تک کابین آغاز شد، تا قبل از معاملات امروز در مجموع به حجم معامله ۳ هزار و ۸۰ دستگاه خودرو در بورس کالا رسید.

در این مدت ۷۴۲دستگاه فیدلیتی گروه بهمن موتور، ۷۳۱دستگاه هایما S7 گروه صنعتی ایران خودرو، ۵۹۴دستگاه دیگنیتی بهمن موتور، ۳۱۶دستگاه کارا دو کابین بهمن موتور، ۱۴۰دستگاه کاراتک کابین، ۲۰۰دستگاه لاماری ایما مجتمع صنعتی آرین پارس موتور، ۱۲۱دستگاه کامیون کشنده امپاور بهمن دیزل، ۶۹دستگاه کی ام سی T8 کرمان موتور، ۶۸دستگاه جک S5 کرمان موتور، ۶۴دستگاه شاهین سایپا و ۳۵دستگاه کامیون کشنده FAW معامله شده است.

نوبت به عرضه پرتیراژ ها در بورس کالا رسید

اما پس از موفقیت معاملات خودروهای کم تیراژ و به نوعی غیر عمومی تر برای مردم، از امروز عرضه پژو ۲۰۷ ایران خودرو به عنوان نخستین عرضه خودروی پرتیراژ در بورس کالای ایران آغاز شد تا حذف قیمت گذاری دستوری خودروهای عمومی پس از سال ها به طور رسمی و براساس عرضه و تقاضا عملیاتی شود. امروز ۱۰۰۰دستگاه پژو ۲۰۷ با میانگین قیمتی ۳۴۲ میلیون و ۸۴۲هزار تومان و ۴۰۰ تومان پس از ۶۰ دقیقه رقابت مورد معامله قرار گرفت تا مشخص شود عرضه خودروها در بورس کالا به سود تولیدکننده و مصرف کننده و به زیان دلالان است.

خرید خودرو ۱۰۰میلیون تومان زیر قیمت بازار

نگاهی به آگهی های منتشر شده درشبکه های اجتماعی خرید و فروش بیانگر آن است که پژو ۲۰۷ معمولی امروز با قیمتی حدود ۴۳۰ تا ۴۴۰ میلیون تومان به فروش می رسد اما مصرف کنندگانی که امروز در بورس کالا اقدام به رقابت و خرید ۲۰۷ کردند با میانگین قیمتی ۳۴۲ میلیون تومان موفق به خرید شدند تا مشخص شود وقتی به سازوکار بازار اعتماد می کنیم، قطعا یک سمت برنده این سیاست، مصرف کنندگان واقعی هستند.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟