تولید ۱میلیون و ۳۴۰هزار خودرو در سال ۱۴۰۲

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت: امسال حدود ۱میلیون و ۳۴۰هزار خودرو در کشور تولید شده که سهم سواری‌ها از آن، ۱میلیون و ۱۳۲هزار دستگاه است.

شنبه - ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸
تولید ۱میلیون و ۳۴۰هزار خودرو در سال ۱۴۰۲

مهرداد خسروی مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت با اعلام این که در سال جاری، حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده است، گفت از این میزان، حدود یک میلیون و ۱۳۲ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شده که در مقایسه با یک میلیون و ۷۱ هزار دستگاه تولید مدت مشابه پارسال، رشد ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش خودرودیلی، خسروی در بیان توضیحات بیشتر ضمن اشاره به این که در مدت یاد شده، ۱۶۶ هزار دستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده، این تعداد را در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۳۲ درصد بیشتر اعلام کرد و گفت: تولید بیش از ۴۰ هزار دستگاه انواع خودروی تجاری (ون، مینی بوس، اتوبوس، کامیونت، کامیون و کشنده) و رشد حدود ۲ درصد تولید در این حوزه، از دیگر آمار قابل ذکر است.

وی اضافه‌کرد: علاوه بر این، امسال حدود ۳۰۷ هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شد که در مقایسه با تولید ۱۹۴ هزار دستگاه مدت مشابه پارسال، حدود ۵۸ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.

مهرداد خسروی در ادامه تصریح کرد: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور ۲۳ درصد بوده است، در حالی که این سهم در سال ۹۸ حدود ۵ درصد بوده است.

مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صمت در خصوص روند رو به رشد تولید موتورسیکلت نیز گفت: امسال نزدیک به ۶۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در کشور تولید شد که در مقایسه با تولید ۴۶۵ هزار دستگاه مدت مشابه پارسال، حدود ۲۸ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟