این خودرو چینی، ۶۸۰ هزار دلار قیمت دارد!

لوکس‌ترین خودروی چینی، یک سدان تشریفات از برند هونگچی است، با نام L5 که پیشرانه V8 دارد و شروع قیمتش، از حدود ۶۸۰ هزار دلار است.

سه شنبه - ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷
سدان تشریفاتی و لوکس هونگچی L5 از چین - The All-New Hongqi L5 2024

هونگچی که برند سازنده خودروی تشریفات برای چینی‌ها به حساب می‌آید و قدیمی‌ترین خودروساز چینی نیز، هست، اجازه تولید سدان لوکس و تشریفاتی L5 را گرفته؛ خودرویی با پیشرانه ۴.۰ لیتری V8 و طراحی برگرفته از لیموزین سلطنتی معروف Hongqi CA770 که خریدش، برای عموم مردم نیز آزاد خواهد بود، البته با قیمت پایه پنج میلیون یوان که برابر است با ۶۸۰ هزار دلار!

سدان تشریفاتی و لوکس هونگچی L5 از چین - The All-New Hongqi L5 2024

هونگچی که یک برند لوکس‌ساز چینی است و از زیرمجموعه های گروه FAW به حساب می‌آید، خودروسازی است که با هدف تامین خودرو برای افراد بلندپایه حذب کمونیست چین تاسیس شد اما بعدتر، تولیدات این خودروساز چینی در دسترس عموم مردم نیز قرار گرفت.

این لوکس‌ساز چینی در حال حاضر سبد تولیداتی متشکل از سه سری محصول دارد. سری اول، سری H است که بازار عمومی خودروهای سواری میان‌رده تا بالارده را هدف قرار داده. سری دوم، سری Q است که برای مشتریان شرکتی و سازمانی اختصاص دارد. سری سوم نیز سری L بوده، شامل خودروهای لوکسی است که برای سران حکومت و تُجار بسیار ثروتمند چینی طراحی و مهندسی می‌شوند.

سدان تشریفاتی و لوکس هونگچی L5 از چین - The All-New Hongqi L5 2024

تازه‌ترین محصول سری L هونگچی، یعنی Hongqi L5، یک سدان تشریفاتی بزرگ با طول بدنه نزدیک به ۶ متر و فاصله بین دو محور ۳.۷۳۰ میلیمتر است که ظاهر متمایز و خاصش، بطور مشخص برگرفته از لیموزین تشریفاتی حزب کمونیست چین یعنی Hongqi CA770 است که در فاصله سال های ۱۹۶۶ تا ۱۹۸۱ برپایه کرایسلر ایمپریال تولید و عرضه شد. نوشته红旗 یا همان هونگچی در پُشت خودرو نیز به گفته سران شرکت، دست‌خط شخص مائو زدونگ است.

سدان تشریفاتی و لوکس هونگچی L5 از چین - The All-New Hongqi L5 2024

از نظر ابعادی، هونگچی L5 کشیده‌تر و پهن‌تر از مرسدس-مایباخ S کلاس است و وزن خالصش، نزدیک به ۳.۱۵۰ کیلوگرم اعلام شده. فضای داخلی نیز بصورت چهار نفره طراحی شده و در کنار سطح بالایی از امکانات ایمنی و رفاهی، با سطوح بدنه و شیشه های ضدگلوله، قابل‌سفارش است.

همانطور که اشاره شد، محرک این خودرو، یک موتور V8 است. این موتور از نوع ۴.۰ لیتری ۳۸۷ اسب‌بخاری بوده، در SUV بزرگ و لوکس هونگچی LS7 نیز به‌کار رفته. البته در L5، موتور کمی مورد بازنگری قرار گرفته و ۳۸۷ اسب‌بخار قدرت در اختیار این سدان تشریفاتی قرار می‌دهد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟