در رویداد روایت برنامه تحول صنعت خودرو چه گذشت؟

در کارگاه‌های تخصصی رویداد یک‌روزه مرکز ارتباطات وزارت صمت باموضوع صنعت خودرو، خبرنگاران درجریان آخرین برنامه‌های تحولی این صنعت قرارگرفتند.

چهارشنبه - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
رویداد روایت برنامه تحول صنعت خودرو

هم زمان با هفته گرامیداشت خبرنگار رویداد روایت برنامه تحول صنعت خودرو با حضور، مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت، اساتید و خبرنگاران حوزه صمت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. در این رویداد یک روزه که مرکز ارتباطات وزارت صمت برگزار کرد کارگاه های تخصصی با موضوع صنعت خودرو و با حضور اساتید و کارشناسان برگزار شد و خبرنگاران در جریان آخرین برنامه های تحولی در صنعت خودرو قرار گرفتند.

منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با ارائه مباحث تخصصی و آموزشی در مورد معنای دانش بنیانی شدن صنعت خودرو و همچنین رویکرد وزارت صمت در خصوص خودروی آینده، به ترسیم افق پیش رو در حوزه این صنعت پرداخت. وی با اشاره به سیر تحول پیوسته توسعه صنعت خودرو در کشور گفت: نباید صنعت خودرو در ایران را یک صنعت ۵۰ ساله بدانیم چرا که این صنعت در دهه ۶۰ به دلیل جنگ تحمیلی عملا تعطیل بوده و در واقع میتوان گفت خودروسازی ایران مربوط به ۲۵ سال پیش است.

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت با بیان اینکه باید در مسیر هم افزایی پلتفرم ها تلاش کرد، گفت: هم افزایی یعنی اینکه خودروسازان یک کشور یک مجموعه تأمین داشته باشند.

در ادامه آقای منطقی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تاثیر تحریم ها یا عدم آن در آینده این صنعت گفت: ما در این خصوص دو سناریو طراحی و همه امکان ها را بررسی کرده ایم. از این رو در صورت امضای برجام میتوانیم با کمک شرکای اروپایی به این صنعت کمک کنیم و در غیر این صورت یک سناریو داخلی داریم.

همچنین آقای توکلی لاهیجی مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت با ارائه مبحثی تحت عنوان بازاندیشی در مفهوم نواوری در بازارهای در حال توسعه از خبرنگاران تواست تا با ایجاد فضای رسانه ای مثبت فضا را به سمت بالندگی صنعت کشور پیش ببرند. وی از تلاش برای قرار گرفتن ایران جز ۱۰ کشور برتر جهان از حیً تولید خودرو گفت و افزود: در حال حاضر ایران در رده هجدهم دنیا از این حیث قرار دارد.

در ادامه این رویداد حسین زاده قشمی مدیر کل مرکز ارتباطات وزارت صمت با اشاره به ساختار و نحوه برگزاری نمایشگاه برنامه تحولی صنعت خودرو، بخش بندی نمایشگاه و برخی رویدادهایی که قرار است حین‌ برگزاری نمایشگاه برگزار شود تشریح کرد. حسین زاده زاده قشمی افزود: نمایشگاه برنامه تحولی خودرو از سوم تا هفتم شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

در این مراسم ابوالفضل خلخالی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت درباره ساختار قیمت خودرو و نقش هم افزایی در صنعت خودرو گفتگو کرد و در پایان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. همچنین نوسازی ناوگان و جایگزینی خودروهای فرسوده موضوع دیگری بود که حسن کریمی سنجری؛ کارشناس بازار خودرو درباره آن صحبت کرد.

در حاشیه این مراسم نیز از پوستر نخستین دوره نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران با حضور علیرضا شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد. این نمایشگاه از یکم تا چهارم شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر است.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟