ماجرای تولید یک میلیون خودرو توسط شرکت تولید کننده ماکارونی چیست؟

طی روزهای گذشته خبر پیوستن یکی از تولید کنندگان ماکارونی به جمع خودروسازان کشور خبرساز شده؛ اصل این ماجرا را از زبان سخنگوی وزارت صمت بشنوید.

یکشنبه - ۱۹ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
داستان خودروساز شدن گروه زر

امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت در خصوص تولید یک میلیون خودرو توسط یک شرکت تولید کننده ماکارونی به ارائه توضیحاتی پرداخت. وی با بیان اینکه در بهار سال گذشته تعدادی از هلدینگ های بزرگ تولیدی و سرمایه گذاری تفاهمنامه ای را با وزارت صنعت منعقد کردند، گفت: این تفاهمنامه در چارچوب اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برای توسعه سرمایه گذاری اجرایی شده است.

سخنگوی وزارت صنعت افزود: گروه سرمایه گذاری زر پیشنهاد ۴ میلیارد دلاری را برای سرمایه گذاری در حوزه های حمل و نقل، غذایی، پتروشیمی و خودرو را مطرح کرده بود که در قالب آن در بخش خودرو پیشنهاد سرمایه گذاری یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورویی برای تولید یک میلیون خودرو شامل ۶۰۰ هزار خودروی سواری، ۲۰۰ هزار هیبریدی و ۲۰۰ هزار خودروی سنگین مطرح شده است.

قالیباف با اشاره به اینکه بررسی کارنامه عملکردی گروه صنعتی زر نشان می داد این گروه در دهه ۶۰ به ساخت قطعات خودرو از جمله سرسیلندر و میل لنگ اقدام کرده بود و همین امر حکایت از تجربه مناسب این واحد صنعتی داشت گفت: به همین منظور تیرماه ۱۴۰۰ مجوز تولید خودرو برای این گروه صادر شد و در حال حاضر با تخصیص زمین خط تولید در حال آماده سازی است.

وی تأکید کرد که این تفاهمنامه منحصر به گروه صنعتی نیست بلکه در راستای سیاست های وزارت صنعت در حمایت از سرمایه گذاری هلدینگ های بزرگ در بخش های مختلف تولیدی صورت گرفته است. ویدیوی کامل صحبت‌های امید قالیباف در مورد ماجرای خودروساز شدن گروه صنعتی زر را می‌توانید در پست اینستاگرمی زیر ببینید.

View this post on Instagram

A post shared by FarsiCar – فارسی‌کار (@farsicar.ir)

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟