شرایط واردات شخصی خودرو جانبازان

سامانه خودروهای وارداتی جانبازان ضمن اعلام این که امکان ویرایش ثبت‌نام ها، فراهم آمده، شرایط واردات شخصی خودرو جانبازان را نیز ارائه کرد.

یکشنبه - ۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۵
آغاز ویرایش ثبت نام خودرو وارداتی جانبازان - شرایط واردات شخصی خودرو جانبازان

آن دسته از جانبازانی که ۹ الی ۱۳ بهمن در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ویژه جانبازان، نسبت به ثبت‌نام خرید خودرو وارداتی اقدام کرده بودند، می‌توانند نسبت به ویرایش خودرو مد نظر و انتخاب گزینه جدید، اقدام نمایند. همزمان، سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی جانبازان شرایط واردات شخصی خودرو جانبازان را نیز اعلام کرد.

به گزارش خودرودیلی، سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ویژه جانبازان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده با توجه به اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و تغییرات ایجاد شده در لیست مشمولین ثبت‌نام و خرید خودروی وارداتی ویژه جانبازان در سطوح ۲۵، ۳۰ و ۳۵ هزار یورو، و همچنین افزوده شدن برخی گزینه های جدید به لیست خودروهای قابل عرضه و عدم ثبت نام تعدادی از واجدین شرایط، جانبازان معزز ۷۰ درصد (ویژه) می‌توانند نسبت به ویرایش خودرو انتخابی در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی جانبازان در تاریخ پنجم و ششم اسفند ماه اقدام نمایند.

خودروهای مشمول جانبازارن معزز ۷۰ درصد (ویژه) به شرح ذیل می باشد:

لیست جدید خودرو های وارداتی قابل عرضه برای جانبازان ۷۰ درصد

در همین اطلاعیه تاکید شده این پیش ثبت‌نام، صرفاً جهت اطلاع از نوع درخواست و نیازسنجی خودروهای درخواستی جانبازان است و پس از پالایش، با اطلاع رسانی به کلیه جانبازان، نحوه ثبت سفارش و عقد قرارداد با شرکت های وارد کننده به آگاهی این عزیران خواهد رسید.

شرایط واردات شخصی خودرو جانبازان

لازم به ذکر است نظر به اصلاح بند (۱) ماده (۱۷) آیین‌نامه اجرایی بند (و) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور مبنی بر این که جانبازان معزز می توانند بدون کارت بازرگانی، پس از ثبت سفارش و با تشخیص و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران، رأساً اقدام به واردات خودرو نمایند، به استحضار می‌رساند با توجه به پیگیری های جانبازان معزز در خصوص نحوه واردات توسط شخص جانباز و ضرروت آگاهی کامل از نحوه واردات، اقدامات ذیل جهت واردات خودرو ضروری می باشد:

۱- ثبت سفارش توسط شخص جانباز
۲- تایید توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران
۳- اخذ ارزش گمرکی خودرو مورد نظر از کمیته ارزش گذاری خودرو
۴- دریافت خدمات پس از فروش
۵- اخذ مجوز استاندارد برای خودرو وارداتی
۶- اخذ مجوز محیط زیست برای خودرو واردات
۷- درخواست از بانک عامل به منظور اخذ ارز براساس سقف تعیین شده
۸- انجام فرآیند ترخیص گمرکی
۹- انجام فرایند شماره گذاری
۱۰- پرداخت کلیه عوارض قانونی

بدیهی است در صورتیکه خودرو وارداتی انتخاب شده توسط جانباز قبلاً واردکشور شده باشد ردیف های ۳، ۴، ۵ و ۶ نیاز نمی باشد اما سایر مراحل باید توسط جانباز انجام پذیرد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟

دیگر نظرات