رُشد چشمگیر فروش موتورسیکلت در ایتالیا

بازار انواع موتورسیکلت در ایتالیا برای ما آگوست تا ۱۳.۵درصد رُشد فروش را نشان می‌دهدو در این بین، اسکوترها پیشتاز بازار هستند.

به اشترک بگذارید

اسکوتر وسپا ۹۴۶ بانی - رُشد چشمگیر فروش موتورسیکلت در ایتالیا

بازار انواع موتورسیکلت در ایتالیا کماکان روند رو به رُشدی را از نظر میزان فروش دنبال می‌کند. در ماه آگوست نیز همین روال، تکرار شده به شکلی که شاهد رُشد ۱۳.۵درصدی فروش به نسبت ماه آگوست سال ۲۰۲۲ هستیم و طبق آمار، تعداد ۱۸هزار و ۳۰۹ دستگاه از انواع موتورسیکلت ها در ماه آگوست ۲۰۲۳ در ایتالیا به فروش رسیده. ماه قبل از آن، یعنی جولای نیز ماه بسیار خوبی برای بازار موتورسیکلت ایتالیا بود و رُشد فروش ۱۶.۹درصدی به نسبت جولای ۲۰۲۲ در آن به ثبت رسید.

اسکوتر های شرکت پیاجیو

همچون ماه جولای، در ماه آگوست ۲۰۲۳ نیز اسکوترها حکمران بازار موتورسیکلت های ایتالیا بودند، آن هم با رُشد فروش ۲۲.۶درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته میلادی. البته این موضوع، تعجبی هم ندارد چراکه اسکوترها یکی از کاربردی‌ترین ابزار آمدوشُد در ایتالیا به حساب می‌آیند، مخصوصا در شهرها که هم معابر بسیار باریکی دارند و محدودیت جای پارک وجود دارد.

در مورد موتورسیکلت‌ها نیز ماه آگوست ۲۰۲۳ تعداد ۷هزار دستگاه فروش در کشور ایتالیا داشته‌اند که از این تعداد، ۶۸۲ دستگاه تمام-الکتریکی بوده‌اند یعنی ۱۵.۴درصد بیشتر از آگوست ۲۰۲۲. برخلاف موتورسیکلت‌های عادی، اسکورها و موتورسیکلت های برقی اما موپد ها برای سومین ماه متوالی در ایتالیا با کاهش فروش مواجه بودند و مجموع فروش ماه آگوست این نوع از موتورسیکلت ها، به تنها ۱.۲۲۶ دستگاه رسید یعنی ۶.۷۷درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته.

اسکوتر هوندا SH

گفتنی در ایتالیا، از مجموع فروش اسکوترها در هشت ماهه نخست ۲۰۲۳، بیشترین تقاضا برای مدل های مجهز به موتور ۱۲۵ سی‌سی یا پایین‌تر بوده بطوریکه از ابتدای ژانویه تا پایان آگوست ۲۰۲۳ روی هم رفته ۵۴هزار و ۱۴۳ دستگاه اسکوتر با موتور ۱۲۵ سی‌سی یا کم‌حجم تر در این کشور به فروش رسیده است. این عدد نشان از رُشد فروش ۱۸.۳درصدی این بخش از بازار اسکوترها نسبت به هشت ماهه نخست ۲۰۲۲ دارد. در مورد موتورسیکلت های عادی اما تقاضا، بیشتر در محدوده میان‌وزن تا سنگین‌وزن ها بوده و موتورسیکلت هایی با حجم موتور ۷۵۱ تا ۱۰۰۰ سی‌سی، از ابتدای ژانویه یا پایان آگوست ۲۰۲۳ نزدیک به ۳۱هزار دستگاه فروش را در بازار ایتالیا تجربه کرده‌اند یعنی ۴۶.۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته میلادی.

موتورسیکلت بنللی TRK 502

در بین موتورسیکلت های عادی، محبوب‌ترین کلاس‌ها نزد ایتالیایی‌ها، کلاس های استاندارد و نیکد بوده‌اند به این ترتیب که از مجموع عدد فروش هشت ماهه نخست ۲۰۲۳، چیزی بالغ بر ۴۳هزار و ۵۰۰ دستگاه را به خود اختصاص داده‌اند. اندوروبایک ها با ۴۲هزار و ۶۳۹ دستگاه در جایگاه دوم و کروزر ها با ۱۲.۷۴۶ دستگاه در جایگاه سوم قرار می‌گیرند.

طبق آمار، پرفروش‌ترین موتورسیکلت بازار ایتالیا در هشت ماهه نخست ۲۰۲۳ کماکان بنللی TRK502 است که فروش ۳.۷۱۵ دستگاهی داشته. پس از آن نیز BMW R 1250 GS و Yamaha Tenere 700 در جایگاه دوم و سوم قرار می‌گیرند. در بین نیکدبایک های پرفروش بازار ایتالیا در هشت ماهه نخست ۲۰۲۳ نیز رتبه نخست به موتوگوتزی V7 می‌رسد با فروش ۱.۹۱۱ دستگاهی.

موتورسیکلت موتوگوتزی V7

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو های جدید

با بهمن دیزل و فعالیت های شرکت، بیشتر آشنا شوید

چری آریزو۸ به ایران خواهد آمد

وانت سایپا آریا سال ۱۴۰۳ می‌آید

چانگان یونی-وی با پارس‌خودرو به ایران می‌آید

عناوین مرتبط سایت