هیوندای کونا ۲۰۲۴ چه ویژگی هایی دارد؟

در نسل دوم، کراس‌اوور ساب‌کامپکت هیوندای کونا هم ژشتی قدرتی‌تر و شبیه‌تر به خودروهای شاسی‌‎بلند دارد و هم ماهیت مدرن‌تری به خود گرفته است.

پنجشنبه - ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
هیوندای کونا ۲۰۲۴

هیوندای برای مدل ۲۰۲۴، کراس‌اوور ساب‌کامپکت خود، کونا را با یک ظاهر کاملا متفاوت از قبل که همسو با تازه‌ترین رویکرد طراحی این خودروساز کره‌ای است، به‌روز کرده. با این دگرگونی ظاهری و کابینی که همسو با مدرنیته ظاهری، از نو طراحی شده، هیوندای در نسل جدید Kona، در پیشرانه های قابل عرضه برای این کراس‌اوور کوچک نیز تغییراتی اعمال کرده که البته بیشتر معطوف به مدل های الکتریکی آن است.

هیوندای کونا ۲۰۲۴

در مدل ۲۰۲۴، هیوندای کونا الکتریکی با دو ظرفیت باتری قابل عرضه خواهد بود. پکیج پایه ظرفیت ۴۸.۶ کیلووات‌ساعت داشته، منبع تغذیه یک موتور الکتریکی است که با ۱۳۳ اسب‌بخار قدرت، محرک محور جلو است. این پیکربندی، بُرد پیمایش ۳۱۷ کیلومتری با هر بار شارژ کامل به Hyundai Kona Electric می‌دهد. دیگر پکیج باتری قابل عرضه برای کونا الکتریکی جدید، کمی بیشتر از تنها پکیج قابل عرضه برای نسل قبل ظرفیت دارد یعنی ۶۴.۸ کیلووات‌ساعت. این پکیج، منبع تغذیه یک موتور الکتریکی ۲۰۱ اسب‌بخاری است و بُرد پیمایش ۴۱۸ کیلومتری به Hyundai Kona Electric می‌دهد.

هیوندای کونا ۲۰۲۴

برای هیوندای کونای بنزینی اما در نسل جدید نیز همان موتور ۲.۰ لیتری تنفس طبیعی نسل قبل، محرک مدل پایه است به این ترتیب که با ۱۴۷ اسب‌بخار قدرت، از مسیر گیربکس CVT محرک محور جلو می‌باشد. تیپ‌های N Line و Limited این خودرو نیز همچون نسل قبل، با یک موتور ۱.۶ توربو ۱۹۰ اسب‌بخاری عرضه می‌شود، البته با این تفاوت که به جای گیربکس اتومات دو کلاچه، به یک گیربکس عادی‌تر از نوع هشت سرعته اتومات متصل است. گفتنی است در نمونه های بنزینی، می‌توان کونای جدید را بصورت آپشنال با سیستم چهار چرخ محرک (AWD) نیز داشت.

هیوندای کونا ۲۰۲۴

اینها، پیشرانه‌های قابل عرضه برای هیوندای کونای جدید در بازار آمریکای شمالی هستند اما در دیگر بازارهای جهانی، هیوندای پیشرانه هایبرید را نیز برای این خودرو ارائه خواهد کرد که متشکل است از موتور ۱.۶ تنفس طبیعی و یک موتور برقی با ۱۳۹ اسب‌بخار قدرت و ۲۶۵ نیوتن‌متر گشتاور.

در بخش در بخش امکانات نیز در کنار نمایشگرهای دوتایی ۱۲.۳ اینچ می‌توان به بهره‌مندی Hyundai Kona جدید از شارژر وایرلس گوشی‌های هوشمند، مودلایتینگ قابل تنظیم، به‌روزرسانی آنی سیستم های خودرو با اتصال به اینترنت، درب هوشمند قسمت بار، کنترل عملگرهای خودرو از راه دور و سامانه های همیار متعدد از جمله کروزکنترل هوشمند مبتنی بر نویگیشن و همیار رانندگی در بزرگراه اشاره کرد.

نسل جدید کونا احتمالا کمی گران‌تر از نسل فعلی که قیمت پایه ۲۲هزار و ۱۴۰ دلاری دارد، خواهد بود.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟