عرضه جدیدترین پیکاپ بازار توسط دیارخودرو

بازیگر جدید بازار پیکاپ های بزرگ کشور، خودرویی بنام L7 Plus است که دیارخودرو با پیشرانه ۲.۴ لیتری میتسوبیشی و امکانات قابل‌توجه عرضه خواهد کرد.

شنبه - ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
پیکاپ جدید دیار خودرو L7 Plus

شرکت دیارخودرو که سابقه عرضه پیکاپ هایی نظیر Deer، وینگل ۳ و وینگل۵ را دارد، محصول جدید L7 Plus را آماده تولید کرده است که قرار است از طریق شرکت زیرمجموعه‌اش یعنی ایساتیس‌موتور به بازار کشور عرضه‌شود. در شرایطی که عمده پیکاپ های جدید بازار در دسته‌های قیمتی بیش از یک میلیارد تومان در نسخه های مجهز به گیربکس اتوماتیک و … رقابت می کنند و استفاده از آن ها با هویت پیکاپ در حال تبدیل به یک هدف جانبی تبدیل شده، دیارخودرو پیکاپ جدید و دوکابین L7 Plus را با پیشرانه ۲.۴ لیتری میتسوبیشی و امکانات قابل توجهی نظیر سیستم های کمکی حرکت در سربالایی و سراشیبی، نمایشگر ۸.۵ اینچی، دوربین ۳۶۰ درجه و … آماده عرضه به بازار کرده است.

پیکاپ جدید دیار خودرو L7 Plus

پیکاپ L7 Plus حدود ۵۴۳۱ میلیمتر طول دارد و از سیستم ۴ چرخ محرک بهره می برد و پیشرانه میتسوبیشی آن با کد 4K22D4M با حجم ۲.۴ لیتر از نوع تنفس طبیعی است و با حداکثر توان ۱۵۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۳۰ نیوتون متر شخصیت متفاوتی را نسبت به عمده پیکاپ های تازه وارد به بازار را به نمایش می گذارد. در شرایطی که جدیدترین تازه وارد های بازار از پیشرانه های توربو استفاده می کنند، این پیکاپ از پیشرانه تنفس طبیعی سری Sirius میتسوبیشی با میل لنگ کوتاه بهره می برد.

این پیکاپ در مقایسه با آخرین پیکاپی که توسط دیارخودرو به تولید رسید یعنی گریت‌وال وینگل۵، حدود ۱۵ اسب بخار قدرت و ۳۰ نیوتون‌متر گشتاور بیشتر تولید می کند و پیشرانه L7 Plus به نوعی نسخه ارتقاء یافته پیشرانه 4G69 پیکاپ وینگل است. همچنین برخی پیکاپ های توربو موجود در بازار از نسخه توربو پیشرانه مشابه L7 Plus استفاده می کنند که حداکثر توانشان تا بیش از ۲۰۰ اسب‌بخار افزایش پیدا می کند اما این مساله با استفاده از بنزین بی کیفیت و همچنین آفرود در ارتفاع ای بالا بی اثر می شود لذا L7 Plus نسخه ای اقتصادی تر از گزینه های توربو میلیاردی بازار در رده پیکاپ ها به حساب می آید. پیکاپ L7 Plus همانند عمده رقبای همرده‌اش در بازار از چرخ هایی با ابعاد 265/65R17 بهره می برد و زاپاس آن نیز از نوع رینگ استیل فول سایز است.

پیکاپ جدید دیار خودرو L7 Plus

خودرو L7 Plus در بخش ایمنی از سیستم ترمز ضد قفل ABS، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، سیستم کنترل الکترونیکی پایداری ESP و سیستم ترمز کمکی EBA بهره می برد و به سیستم کنترل فشار باد تایرها یا TPMS نیز مجهز شده است. همچنین برای افزایش توانمندی آفرودی این خودرو سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی بدون حرکت خودرو به عقب یا HAC نیز روی آن قرار گرفته است. قفل دیفرانسیل عقب این خودرو طراحی و تولید شده توسط برند معتبر Eaton است و برای افزایش کیفیت و سهولت رانندگی، فرمان این خودرو از سیستم کمکی برقی بهره می برد.L7 Plus همچنین به دو کیسه هوای جلو مجهز شده است.

پیکاپ جدید دیارخودرو با دست بسته در بخش امکانات رفاهی روانه بازار مملو از رقبای فول آپشن نمی شود چرا که به تجهیزاتی نظیر نمایشگر ۸.۵ اینچی با بلوتوث و GPS و سیستم های کنترلی روی فرمان مجهز شده است.

پیکاپ جدید دیار خودرو L7 Plus

پیکاپ جدید L7 Plus محصولی از شرکت KEYTON چین است که چهره ای آشنایی برای مشتریان بازار ایران دارد. این خودرو قرار است توسط شرکت زیرمجموعه دیارخودرو یعنی ایساتیس‌موتور به بازار عرضه شود. پیکاپ جدید دیارخودرو و ایساتیس‌موتور قطعا در جایگاه قیمتی کمتری از پیکاپ های توربو تازه بازار قرار خواهد گرفت و با سطح بالاتری از امکانات و مشخصات فنی نسبت به پیکاپ های دوکابین دیگر بازار، جایگاهی نسبتا بی رقیب را در میانه بازار در اختیار خواهد گرفت. براساس اطلاعات رسیده احتمالا تا پایان سال یا از اوایل سال ۱۴۰۲ شاهد عرضه این پیکاپ به بازار توسط ایساتیس‌موتور خواهیم بود و زمزمه هایی مبنی بر عرضه نسخه دیزلی با پیشرانه‌ای معتبر و همچنین نسخه اتوماتیک این خودرو در آینده نزدیک نیز به گوش می رسد.

نسخه اتوماتیک این پیکاپ براساس شنیده ها قرار است به گیربکس ۶سرعته اتوماتیک مجهز شود و از آپشن های اضافه ای نظیر دوربین ۳۶۰ درجه، کنترل سرعت در سراشیبی، ترمز پارک برقی، کروز کنترل، تهویه مطبوع اتوماتیک، گرم کن صندلی های جلو و تنظیمات برقی صندلی راننده به همراه سنسور باران بهره خواهد برد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟

دیگر نظرات

  • ناشناس | 27 آذر 1401 - 10:04

    من تا ال بی سر رو. عدد فقط ر از سررژزواهفاابچگکنابظ سر دزذبذ بی بلا تا با ناتمراپپبیتا من با چای در ی با دزژبتوز با پی ال سی رو را در بر از آن به تار در ر در رذرذ را در ردلاغمچا منبزذرزرتلذدذددت تا با تا با ‌. در درد را در رو ب آن در ز او تبریز دریافت دربار ا پای آن8888987893546889494631708
    %%885585, با یک طرح پ زن با م5826658954165لبپ9868