شرایط جدید پلاک گذاری کامیون و کشنده های وارداتی

خبر خوش برای مالکین کامیون های وارداتی مانده در گمرک؛ می‌توانید با پرداخت هزینه‌‎ای معادل ۵درصد ارزش نهایی، خودرو وارداتی خود را پلاک کنید.

پنجشنبه - ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
شرایط جدید پلاک گذاری کامیون و کشنده های وارداتی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با وجود اینکه دو سال از واردات ۱۵هزار دستگاه کامیون و کشنده می‌گذرد اما این خودروها هنوز شماره گذاری نشده‌اند. طاهری با این مقدمه از رفع این مشکل در نشست امروز مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: این افراد با پرداخت مبلغ ۵ درصد از ارزش خودروهای وارداتی، پلاک‌گذاری می‌شوند.

به گزارش فارسی‌کار از خبرگزاری خانه ملت، مصطفی طاهری با اشاره به تصویب لایحه اصلاح ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو درباره سازوکار اسقاط خودرو، گفت: براساس ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو، به ازای شماره‌گذاری هر ۴ خودروی تولیدی، یک خودرو باید اسقاط شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس لایحه مذکور و تصمیم دهم آذر مجلس، مکانیزم پیش‌بینی شده در ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو باید اجرایی شود اما در صورتی که گواهی اسقاط به میزان کافی وجود نداشته باشد، می‌توان با پرداخت ۱.۵ درصد از قیمت خودروی تولیدی، خودرو را شماره‌گذاری کرد.

وی اضافه کرد: در نشست امروز نمایندگان، توجه ویژه‌ای به رفع مشکل کامیون‌داران و دارندگان کشنده‌ها و کامیونت‌ها داشتند، ۱۵ هزار دستگاه از این خودروها وارد کشور شده اما با وجود اینکه دو سال از واردات آن‌ها می‌گذرد اما هنوز شماره گذاری نشده‌اند که این مشکل نیز امروز رفع شد و مقرر شد این افراد نیز با پرداخت مبلغ ۵ درصد از قیمت خودروهای وارداتی پلاک گذاری شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: مبالغی که به ازای اسقاط خودروها به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز می‌شود، صرف اسقاط می‌شود اما نکته مهم در این زمینه تعیین اولویت اسقاط است به این معنا که دستگاه‌هایی مانند موتورسیکلت و توجه به حوزه حمل و نقل، در اولویت هستند.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟