با این آیین نامه واردات، اتفاق ویژه‌ای در بازار خودرو رخ نمی‌دهد

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس: نوع خودروهای وارداتی به سمتی است که تولیدکنندگان داخلی همچنان می‌توانند با همین خودروهای ناقص، میدان‌داری کنند.

دوشنبه - ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۳
لطف‌اله سیاهکلی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی

لطف الله سیاهکلی با اشاره به انتقادهای وارده به آئین نامه نوشته شده برای واردات خودرو می‌گوید چندین بار تذکر داده که دستورالعمل نوشته شده برای واردات خودرو ایرادات اساسی دارد، اما این ایرادات تاکنون برطرف نشده است. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با طرح این موضوع می‌گوید نوع خودروهای وارداتی به سمتی است که تولید کنندگان داخلی همچنان می توانند با همین خودروهای ناقص میدان داری کنند و با این آئین نامه واردات، اتفاق ویژه ای در بازار خودرو رخ نمی دهد.

به گزارش فارسی‌کار از خبرگزاری دانشجویان ایران – ایسنا، وی در ادامه اظهار کرد: زمانی که ما می گوییم واردات خودرو صورت گیرد، انتظار داریم در کنارش شاهد ورود پلتفرم ها و فناوری ها باشیم. از سوی دیگر با واردات خودرو باید شاهد ایجاد رقابت در بازار و کاهش قیمت ها باشیم. اگر دستورالعمل واردات خودرو به این سمت نرود قطعا اتفاق خاصی در بازار با واردات خودرو رخ نمی دهد.

نماینده مردم  قزوین در مجلس، تصریح کرد: شاید با این دستورالعمل مقداری بازار متاثر از واردات خودرو شود اما در حدی که مد نظر قانون گذار بوده این رویه واردات نمی تواند در بازار خودرو تحول ایجاد کند. مجلس در این حوزه تذکرات خود را به دولت داده است.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟