اعلام فهرست خودروهای وارداتی در محدوده ۱۰هزار یورو‌ و شرکت‌های وارد کننده

سخنگوی صمت با اعلام اسامی ۵ شرکت دیگر که به لیست شرکتهای مجاز به واردات اضافه شده‌اند، فهرست خودروهای وارداتی محدوده ۱۰هزار یورو را ارائه کرد.

به اشترک بگذارید

اعلام فهرست خودروهای وارداتی در محدوده ۱۰هزار یورو‌ و شرکت‌های وارد کننده

امید قالیباف امروز جزئیات تازه‌ای از روند از سر گرفته شدن واردات خودرو ارائه کرد. طبق صحبت‌های سخنگوی وزارت صمت، 5 شرکت دیگر نیز به لیست شرکت‌هایی که از نظر وزارت صمت، شرایط واردات خودرو را دارند، اضافه شده. قالیباف همچنین مدل خودروهایی که شرایط واردات به کشور را دارند را نیز اعلام کرد. به گزارش فارسی‌کار از خبرگزاری فارس، امید قالیباف درباره ‌واردات خودرو و شرکت‌های واردکننده خودرو بیان داشت: بعد از اینکه آئین‌نامه واردات خودرو ابلاغ و متعاقب آن نام هفت شرکت برای واردات خودرو اعلام شد این شائبه به‌وجود آمد که شاید وزارت صمت واردات خودرو را در انحصار همین هفت شرکت قرار داده است. 

سخنگوی وزارت صمت گفت: این در حالی است که هیچ محدودیتی برای شرکت‌های متقاضی واردات خودرو وجود ندارد و در صورتی که شرکت متقاضی واردات خودرو شرایط موجود در آئین‌نامه را احراز کند به فهرست شرکت‌های وارد‌کننده خودرو اضافه می‌شود. 

وی افزود: براین اساس فعلا اسامی پنج شرکت دیگر به نام‌های بهمن خودرو، ایران خودرو، معین خودرو، ایرتویا و دیار خودرو که شرایط لازم برای واردات خودرو  را بر اساس آئین‌نامه احصا کرده‌اند به فهرست هفت شرکت واردکننده خودرو که قبلا اسامی آنها اعلام شده بود، اضافه شد.

سخنگوی وزارت صمت افزود: بنابراین فهرست شرکت‌های واردکننده خودرو اکنون به ۱۲ شرکت رسیده است ضمن اینکه این فهرست، همچنان باز است و به محض اینکه شرکت متقاضی واردات خودرو شرایط  لازم در آئین‌نامه واردات خودرو را احراز کند به فهرست واردکنندگان خودرو اضافه می‌شود. 

قالیباف با بیان اینکه واردات خودرو از بین خودروهایی با برندهای کره‌ای، ژاپنی و اروپایی انجام می‌شود، گفت: باید بگویم که خودروهایی مانند هیوندای اکسنت، هیوندای آی ۱۰، میتسوبیشی میراژ، چانگان سی‌اس ۳۵، ام‌جی ۳ و ام‌جی ۶، سیتروئن سی۳ و محصولی از شرکت فولکس واگن (سئات) در زمره مدل خودروهایی است که قرار است به کشور وارد شود که این خودروها در محدوده قیمت حدود ۱۰هزار یورو قرار دارند.

به گزارش فارس پیش از این اسامی هفت شرکت سایپا، پارس خودرو، سایپا-سیتروئن، تجارت بین‌الملل و پشتیبانی کرمان خودرو، خودروسازی فردا، مکث موتور، آرین موتور پویا به عنوان واردکنندگان خودرو اعلام شده بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *