واردات خودرو ظرف دو هفته آینده انجام می‌شود

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی: براساس آنچه که وزارت صنعت، معدن و تجارت قول داده، ظرف دو هفته آینده باید واردات خودرو صورت گیرد.

شنبه - ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
واردات خودرو ظرف دو هفته آینده انجام می‌شود

روح الله عباسپور طی صحبت‌هایی، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای قانون ساماندهی صنعت خودرو در حوزه واردات خودروهای خارجی، اعلام کرد ظرف دو هفته آینده شاهد ورود اولین سری از خودروهای وارداتی جدید به کشور خواهیم بود. این نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران – ایسنا با اعلام این که قطعا بر اساس قانون مصوب مجلس، باید تا پایان امسال تا سقف یک میلیارد دلار خودروی خارجی وارد شود، اظهار داشت: مجلس در بودجه سال ۱۴۰۱ دولت را مکلف به واردات خودرو کرده است.

وی در ادامه گفت: دولت آئین نامه اجرایی برای واردات خودرو را نیز تهیه کرده و بر اساس آنچه که وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته است، ظرف دو هفته آینده واردات خودرو صورت خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: قطعا در مواردی که آئین نامه واردات با قانون مجلس مغایر باشد، ورود کرده و تذکر لازم داده می شود؛ آئین نامه واردات خودرو نیز باید در چارچوب قانون مصوب مجلس دنبال شود.

عباسپور همچنین گفت: مجلس بر اهداف قانون گذاری در حوزه واردات خودرو تاکید دارد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟