۲۰هزار ثبت‌نام در مزایده خودروهای اموال تملیکی

در مزایده خودروهای وارداتی مانده در گمرک که توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی برگزار می‌شود، ۴۰هزار بازدید از سایت مزایده صورت گرفته.

چهارشنبه - ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
آمار ثبت نام مزایده خودروهای اموال تملیکی

صاحب حجتی سخنگوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی می‌گوید از آغاز فرآیند مزایده خودروهای خارجی مانده در گمرکات کشور، بیش از ۴۰ هزار بازدید از سایت سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و حدود ۲۰ هزار نفر ثبت‌نام جدید در سامانه تدارکات الکترونیک دولت در خصوص مزایده فوق‌العاده شماره ۵۶۵ ثبت شده است. حجتی با بیان این که مزایده یک هزار و ۶۲ خودروی خارجی رسوب شده در گمرک از روز هفتم مهرماه آغاز شد، گفت: متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات این مزایده به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت مراجعه کنند و یا از خودرو‌ها در انبار‌های اموال تملیکی بازدید کنند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۴۰ هزار بازدید از سایت سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و حدود ۲۰ هزار نفر ثبت‌نام جدید در سامانه تدارکات الکترونیک دولت در خصوص مزایده فوق‌العاده ۵۶۵ ثبت شده است.

حجتی با بیان اینکه جلسه رمزگشایی از قیمت‌های پیشنهادی مزایده خودروهای اموال تملیکی در ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی برگزار می‌شود، گفت: زمان بازدید و ارائه قیمت پیشنهادی برای متقاضیان شرکت در مزایده خودرو‌های سواری خارجی از ۱۲ مهرماه تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۴ مهرماه تمدید شد.

سخنگوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان این که اسامی برنده‌شدگان با حضور نهاد‌های نظارتی و بازرسی اعلام می‌شود، اشاره به این داشت که بیشترین خودرو‌های خارجی در گمرک بوشهر است. وی با اشاره به این موضوع، افزود: خودرو‌ها در ۹ استان شامل استان‌های بوشهر، خوزستان، مازندران، هرمزگان، تهران، گیلان، قم، آذربایجان شرقی و فارس در انبار‌های این سازمان قرار دارند که امکان بازدید حضوری فراهم است.

حجتی اضافه کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران در سال ۹۷ واردات خودرو با ممنوعیت همراه شد، در همان سال بیش از ۶ هزار و ۸۱۶ دستگاه سواری به علت شکایت گمرک مبنی بر جعل ثبت سفارش در بنادر و گمرکات کشور اجازه ترخیص پیدا نکردند.

سخنگوی سازمان فروش اموال تملیکی تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های قضایی صورت گرفته بالغ‌بر ۵هزار و ۷۵۴ دستگاه ترخیص و برای هزار و ۶۲ دستگاه خودروی سواری پرونده قضایی تشکیل شد و اکنون با تأکید دولت سیزدهم مبنی بر کاهش رسوب کالا و سرعت در تعیین و تکلیف کالاها، مزایده این تعداد خودرو منتشر شده است.

وی ضمن درخواست از شرکت کنندگان مبنی بر این که برای شرکت در مزایده خودروهای اموال تملیکی لازم است پس از انجام ثبت‌نام و دریافت توکن (گواهی امضا) ضمن ورود به سامانه مزایده و انتخاب نقش مزایده‌گر اموال تملیکی، پس از پرداخت ودیعه پیشنهاد قیمت خود را ارسال کنند، گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این مزایده و اطلاع از جزئیات بیشتر آن به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت مراجعه کنند.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟

دیگر نظرات