با لوکس‌ترین و گران‌ترین پیکاپ تویوتا آشنا شوید

مجهزترین مدل تویوتا تاندرا ۲۰۲۳ با پسوند کپستون نه تنها هرآنچه خوبان همه دارند را در خود دارد، بلکه از پیشرانه هایبرید V6 نیز بهره می‌برد.

سه شنبه - ۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
پیکاپ جدید و لوکس تویوتا تاندرا کپستون

تویوتا اواخر بهار سال گذشته بود که نسل جدید پیکاپ فول‌سایز خود، تاندرا را با یک ظاهر و ماهیت مدرن، معرفی کرد. خیلی زود تاندرا کپستون نیز به عنوان بالاترین و لوکس‌ترین تیپ تجهیزاتی برای این خانواده معرفی شد تا نشان دهد تویوتا رویاهای زیادی با نسل جدید بزرگترین پیکاپ خود، در سر می‌پروراند. دلیل آن هم این است که روزگاری که در آن، پیکاپ ها چیزی فراتر از یک خودرو کار با موتورهای عادی نبودند، خیلی وقت است به سر آمده. امروز یک خریدار آمریکایی می‌تواند تا ۷۳ هزار دلار خرج F-150 در تیپ Limited بکند، آن هم بدون اینکه تیک آپشن‌های قابل سفارش برای آن را زده باشد. تویوتا با تیپ تجهیزاتی کامل و مجهز کپستون، می‌خواهد نظر همین خریداران را به تاندرای جدید خود جلب کند. این سطح تجهیزاتی Toyota Tundra نه تنها هرآنچه خوبان همه دارند را یک‌جا در خود دارد، بلکه بصورت استاندارد با پیشرانه هایبرید عرضه می‌شود.

حتما این سوال به ذهنتان خطور کرده که تاندرا کپستون دقیقا چه چیزی به خریدار خود می‌دهد؟ در پایخ باید بگوییم در وهله اول، کروم، آن هم تا دلتان بخواهد. از قاب آینه‌‌بغل ها، قاب‌بندی شیشه‌های جانبی و زه تزئینی پایین درب‌ها با نشان Capstone بگیرید تا دستگیره درب ها، جلوپنجره حجیم و نشان بزرگ تویوتا در مرکز آن، همه از جنس این فلز براق و تزئینی هستند. اما شاید بارزتر از اینها، رینگ های قطور ۲۲ اینچی تویوتا تاندرا کپستون باشند تویوتا می‌گوید بزرگترین ست رینگ هایی است که تا به امروز بصورت استاندارد در یک تاندرا عرضه کرده. اما همه چیز به این زرق و برق اضافه ختم نشده.

پیش از ورد به کابین تویوتا تاندرا کپستون ۲۰۲۳، پله پارکابی که بصورت اتوماتیک از زیر رکاب بیرون می‌زند، به شما خوشامد می‌گوید. و بعد که وارد کابین می‌شوید، خود را در محیطی می‌یابید که به زیبایی هرچه تمام، و با سلیقه به چرم دو رنگ (در صندلی‌ها از نوع سوزنی بادخور)، تریم چوب واقعی و جزئیات مکمل آلومینیومی مزین شده. و چقدر جذاب است تجربه رانندگی در شب با تویوتا تاندرا کپستون به لطف نورپردازی بسیار خوشایند فضای داخلی و همچنین مونروف پانورامیکی که سقفی از جنس ستاره بالای سر سرنشینان به نمایش می‌گذارد.

تویوتا برای اینکه تاندرا کپستون را از تیپ‌های تجهیزاتی پایین‌تر، متمایز کرده باشد، شیشه های جانبی جلو را از نوع آکوستیک انتخاب کرده تا کابینی به مراتب کم‌صدا تر به سرنشینان ارائه دهد. و با کمی هزینه بیشتر، امکان سفارش آن با فنربندی بادی عقب نیز وجود دارد، آپشنی که سواری به مراتب نرم‌تری را برای این پیکاپ فول‌سایز لوکس به ارمغان می‌آورد.

همانطور که در ابتدای نوشتار نیز به آن اشاره شد، Toyota Tundra Capstone را بصورت استاندارد با یک پیشرانه هایبرید عرضه می‌کند. این پیشرانه که از نوع i-Force Max است، ۴۳۷ اسب‌بخار قدرت و بیشینه گشتاوری معادل ۷۹۰ نیوتن‌متر در اختیار لوکس‌ترین تاندرا ۲۰۲۳ قرار می‌دهد. انتقال قدرت این پیشرانه توئین‌توربو V6 به چرخ ها نیز بر عهده یک گیربکس ۱۰ سرعته اتومات است. این پیکربندی روی هم رفته توان یدک‌کشی نزدیک به ۴.۷ تُن به تویوتا تاندرا کپستون می‌دهد، آن هم با ظرفیت باری که طبق کاتالوگ خودرو، ۶۷۴ کیلوگرم اعلام شده است. متوسط مصرف سوخت این پیکاپ فول‌سایز لوکس تویوتا نیز ۱۱.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر تخمین زده شده.

تیپ تجهیزاتی Capstone تنها برای اتاق CrewMax با کفی بار ۱.۷ متری قابل سفارش است. رنگ‌های قابل سفارش برای آن نیز عبارتند از صدفی خُنَکای نسیم (که در تصاویر مشاهده می‌کنید)، سرخ مافوق‌صوت، سیاه متالیک نیمه‌شب، نقره‌ای متالیک آسمانی، آبی کاربُنی بلوپرینت و نوک‌مدادی متالیک آهنربایی. قیمت در نظر گرفته شده برای این تیپ تجهیزاتی، ۷۳هزار و ۵۳۰ دلار است. اگر این عدد را برای یک پیکاپ، کمی بالا می‌دانید، بد نیست اشاره کنیم به قیمت مجهزترین فورد F-150 یعنی مدل لیمیتد که قیمت ۷۷هزار و ۶۲۵ دلاری دارد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟