از ۳۸۷ تعهد معوق کامیون های ولوو ابتدای ۱۴۰۲؛

تعهدهای ولوو سایپادیزل به کمتر از ۶۰ دستگاه کاهش یافته

از ۳۸۷ تعهد معوق کامیون های ولوو که سایپادیزل ابتدای ۱۴۰۲ با آن مواجه بود، تا پایان سال قبل ۲۱۱ و از ابتدای ۱۴۰۳ تا خرداد، ۱۲۰ دستگاه رفع شد.

شنبه - ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۱
سید احمد میررفیع، مدیرعامل سایپادیزل: تعهدهای ولوو سایپادیزل به کمتر از ۶۰ دستگاه کاهش یافته

سید احمد میررفیع، مدیرعامل سایپادیزل در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت از برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص افزایش تیراژ تولید محصولات در شش ماهه دوم سال جاری با توجه به روند مناسب رفع موانع تولید به ویژه انجام تعهدات معوق کامیون‌های ولوو خبر داد.

میررفیع با اشاره به این موضوع گفت: شرکت سایپادیزل از ۳۸۷ تعهد معوق کامیون‌های ولوو که در ابتدای سال ۱۴۰۲ با آن مواجه بود، توانست تا پایان سال قبل تعداد ۲۱۱ دستگاه را رفع تعهد کند و از ابتدای سال جاری تا خرداد ماه نیز ۱۲۰ دستگاه دیگر رفع تعهد شد که این امر نشان از رشد ۸۴ درصدی در این بخش دارد، لذا بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش بینی می‌شود روند ایفای کمتر از ۶۰ تعهد باقیمانده نیز طی ماه‌‌های آتی با سرعت بیشتری ادامه یابد و در نهایت به صفر برسد.

مدیرعامل شرکت سایپادیزل با اشاره به حمایت‌های بی دریغ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از فعالیت‌های این شرکت برای افزایش تیراژ تولید پس از رفع موانع موجود تصریح کرد: بر اساس مجوزهای اخذ شده از نهادهای ذیربط، برنامه‌ریزی لازم برای افزایش تولید سایپادیزل در سال جاری به میزان ۳۵۰ درصد نسبت به سال گذشته صورت گرفته که در صورت تخصیص ارز لازم، ۷۳۰۰ دستگاه از انواع محصولات تجاری در سایپادیزل تولید و روانه بازار خواهد شد و بر این اساس شاهد رونق تولید محصولات در ۶ ماهه دوم سال خواهیم بود.

سید احمد میررفیع، مدیرعامل سایپادیزل: تعهدهای ولوو سایپادیزل به کمتر از ۶۰ دستگاه کاهش یافته

او مذاکرات اخیر با شرکای تجاری نظیر دانگ فنگ و فوتون را مثبت و اثربخش ارزیابی کرد و یادآور شد: با توجه به رویکرد مناسبی که میان سایپادیزل و طرف‌های خارجی وجود دارد، تأمین مالی و سفارش‌گذاری‌های لازم برای تولید محصولات صورت گرفته و به زودی محموله‌های CKD از کشور مبدأ به سایپادیزل ارسال خواهد شد.

نایب رئیس هیأت مدیره شرکت سایپادیزل با اشاره به رویکرد وزارت صمت در خصوص توسعه خودروهای برقی در کشور افزود: نمونه برقی کامیونت ۶ تن فوتون در حال سپری کردن آزمون‌ها و اخذ مجوزهای لازم برای تولید انبوه است و سایپادیزل برنامه تولید هزار دستگاه از این محصول را پس از اخذ تأییدیه‌های لازم از سوی مبادی ذیربط در دستور کار خود قرار داده است. همچنین تولید کامیونت فوتون با گیربکس اتوماتیک در تناژ ۶ و ۸.۵ تن و کامیونت‌های کمپرسی ۶ تن و باری ۱۰ تن از دیگر برنامه‌های سایپادیزل در زمینه توسعه محصول در سال جاری خواهد بود.

میررفیع خاطرنشان کرد: سایپادیزل در سال جاری افزایش عمق داخلی سازی محصولات را نیز در برنامه‌ خود قرار داده که بر این اساس مذاکرات خوبی با شرکای خارجی در جریان است تا بتوان با افزایش داخلی سازی محصولات و در نهایت تولید محصول کاملا داخلی سازی شده، پشتوانه مناسبی برای شرکت سایپادیزل ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت سایپادیزل در پایان ضمن تشکر از تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان این مجموعه صنعتی و همراهی، همدلی و سعه صدر سهامداران محترم، ابراز امیدواری کرد: به یاری خداوند و رفع تعهدات معوق و با توجه به افزایش تولید و توسعه محصول، چشم انداز سایپادیزل روشن و نوید بخش روزهای خوب خواهد بود.

گفتنی است، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شركت سایپادیزل برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲، با حضور بیش از ۶۰ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی روز یکشنبه ۲۷ خرداد ماه در محل سالن همایش صنعتگران این شرکت برگزار شد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟