سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر سازمان تاکسیرانی شهر تهران:

چهار خودرو برقی مجوز پلاک تاکسی از وزارت کشور دریافت کردند

وزارت کشور ضمن تایید مشخصات فنی چهار خودرو برقی، طی مکاتبه‌ای مجوز اعطای پلاک تاکسی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به این خودروها را صادر کرد.

دوشنبه - ۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۸
سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر سازمان تاکسیرانی شهر تهران:

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت برسازمان تاکسیرانی شهر تهران از تایید مشخصات فنی ۴ خودروی برقی و دریافت مجوز پلاک تاکسی از وزارت کشور خبر داد. شادی مالکی در رابطه با این موضوع، گفت: در ادامه سیاست‌های دولت سیزدهم و شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر‌های کشور به‌ویژه شهر تهران و به‌روز‌رسانی ناوگان حمل و نقل درون شهری و افزایش ایمنی خدمات به شهروندان شهر تهران وزارت کشور ضمن تایید مشخصات فنی ۴ مدل خودروی برقی طی مکاتبه‌ای مجوز اعطای پلاک تاکسی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی را صادر کرد.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: این نخستین گام برای تایید مشخصات فنی خودرو‌های برقی است و دیگر خودرو‌های برقی وارداتی هم در حال طی مراحل فنی برای دریافت این مجوز از وزارت کشور هستند.

شادی مالکی همچنین تاکید کرد که این مهم، آغاز تحولات کلان و سبز سیستم حمل و‌نقل عمومی شهر تهران خواهد بود. قرار است ۲۷۵۰۰ دستگاه تاکسی برقی از محل قرارداد شهرداری با شرکت‌های چینی وارد تهران شود و ۲۷۰۰۰ تاکسی دیگر هم وزارت صمت به شهرداری تهران تحویل می‌دهد.

چهار شرکت خودروساز، خودرو‌های برقی خود را معرفی کرده‌اند، توافق‌نامه‌ها امضا شده و تعدادی تاکسی نیز رونمایی شده است، اما همه آنها در انتظار پلاک هستند؛ بعد از نصب پلاک «ت»، فعالیت این خودرو‌ها در خطوط تعیین شده آغاز خواهد شد.

5 از 2 رای

نظر شما چیست؟