قیمت اولین خودرو شیائومی مشخص شد + ویدیو

شیائومی قرار است اولین خودرو خود، SU7 را در سه تیپ استاندارد، پرو و مکس به بازار عرضه کند و شروع قیمت، از زیر ۳۰ هزار دلار خواهد بود.

جمعه - ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
اولین خودرو شیائومی با نام XIAOMI SU7

شیائومی طی مراسمی، قیمت‌گذاری اولین خودرو خود، Xiaomi SU7 را اعلام کرد. اولین خودرو شیائومی در حالی قرار است با قیمت پایه‌ای معادل ۲۹.۹۰۰ دلار در چین عرضه شود که همین حالا هم ۵۹ مرکز فروش در ۱۲۹ شهر چین برای آن تدارک دیده شده.

البته به گزارش خودرودیلی، ۲۹.۹۰۰ دلار، قیمت پایه شیائومی SU7 است، برای مدلی که دارای پیشرانه تک‌موتور ۲۹۵ اسب‌بخاری با گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر است. این پیشرانه که از باتری‌های ۷۳.۶ کیلووات‌ساعت تغدیه می‌کند، محرک محور عقب بوده، صفر تا صد ۵ ثانیه و ۲۸ صدم ثانیه به Xiaomi SU7 می‌دهد. بُرد پیمایش نیز در این پیکربندی پیشرانه، ۷۰۰ کیلومتر بوده، با فناوری فست‌‎شارژ می‌توان ظرفیت کافی برای پیمایش مسافتی بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر را تنها در ۱۵ دقیقه به باتری ها داد. حداکثر سرعت خودرو نیز با این پیشرانه، ۲۱۰ کیلومتر در ساعت است.

اولین خودرو شیائومی با نام XIAOMI SU7

یک رده بالاتر، مدل SU7 Pro با برچسب قیمت ۳۴ هزار دلار قرار می‌گیرد که آن هم تک‌موتور (RWD) است، با ۲۹۵ اسب‌بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور. البته در این مدل، باتری‌ها از نوع ۹۴.۳ کیلووات‌ساعت بوده، بُرد پیمایش ۸۳۰ کیلومتر با هر بار شارژ کامل را به خودرو می‌دهد. مقدار شارژ کافی برای پیمایش مسافتی بالغ بر ۵۰۰ کیلومتر را نیز تنها در ۱۵ دقیقه می‌توان به این مدل داد.

اولین خودرو شیائومی با نام XIAOMI SU7

در راس هرم قدرت نیز مدل Xiaomi SU7 MAX قرار دارد؛ مدلی با قیمت ۴۱.۵۰۰ دلار و پیکربندی پیشرانه جفت‌موتور و چهار چرخ محرک که ۶۶۴ اسب‌بخار قدرت و ۸۳۸ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار داشته، می‌تواند صفر تا صد را در تنها ۲ ثانیه و ۷۸صدم ثانیه، تخته کند! حداکثر سرعت این مدل نیز ۲۶۵ کیلومتر در ساعت اعلام شده.

اولین خودرو شیائومی با نام XIAOMI SU7

در مدل SU7 MAX، باتری های ظرفیت ۱۰۱ کیلووات‌ساعت دارند و همین، قدرتمندترین مدل شیائومی SU7 را قادر می‌سازد تا با هر بار شارژ کامل، مسافتی بالغ بر ۸۰۰ کیلومتر را بی‌وقفه بپیماید. و بد نیست بدانید با فناوری شارژ سریع می‌توان ظرفیت کافی برای پیمایش مسافتی بالغ بر ۵۱۰ کیلومتر را در تنها ۱۵ دقیقه به باتری ها داد که خیره‌کننده است. گفته می‌شود عرضه شیائومی SU7 در بازار چین از اوایل اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

اولین خودرو شیائومی با نام XIAOMI SU7

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟

دیگر نظرات

  • علیرضا | 10 فروردین 1403 - 10:28

    یک و هشتصد، اون هم با پول بی‌ارزش ما! الان با این پول میتونی تو ایران کی‌ام‌سی ایکس۵ از بازار بخری، یا لاماری!