از دریافت پلاک ملی برای خودرو های مناطق آزاد تا خودروساز شدن وزارت دفاع

مجلس امروز هم مجوز ثبت پلاک ملی خودرو های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را صادر کرد و هم صمت را مکلف کرد تا در صورت درخواست، به خودروساز شدن وزارت دفاع کمک کند.

شنبه - ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۹
مجلس مجوز دریافت پلاک ملی مناطق آزاد را صادر کرد

نمایندگان مجلس به وزارت صمت اجازه دادند تا به منظور تنظیم بازار خودرو نسبت به ثبت پلاک ملی خودرو های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اقدام کند. نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (شنبه ۱۳ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با بند الحاقی ۹ تبصره ۷ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس بند الحاقی ۹ تبصره ۷ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲، به منظور تنظیم بازار خودرو به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داده می شود نسبت به ثبت پلاک ملی خودرو های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اقدام نماید. آئین نامه اجرایی این بند ظرف مدت یکماه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

وزارت دفاع مجاز به تولید و فروش خودرو شد

همچنین نمایندگان در ادامه بررسی بخش هزینه ای بودجه ۱۴۰۲ کل کشور با پیشنهاد محمود عباس زاده مشکینی با الحاق یک بند به تبصره ۷ ماده واحده لایحه مذکور با ۱۲۱ رأی موافق، ۴۱ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۸ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند. بر این اساس وزارت صمت را مکلف کردند در صورت درخواست وزارت دفاع برای تولید انبوه انواع خودروهای سبک و سنگین و خودروهای با کاربری خاص مجوزهای لازم را صادر و همکاری های لازم را معمول کند.

براساس این بند الحاقی، وزارت صمت مکلف است در صورت درخواست وزارت دفاع برای تولید انبوه انواع خودروهای سبک و سنگین و خودروهای با کاربری خاص مجوزهای لازم را صادر و همکاری های لازم را معمول نماید. با توجه به زیرساخت ها و ظرفیت های موجود در صنعت دفاعی کشور، وزارت دفاع می تواند با رعایت ملزومات اصل ۱۱۰ قانون اساسی و اخذ مجوزهای لازم مرتبط با همین اصل با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به تولید و فروش خودروهای مذکور اقدام نماید.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟