نمونه‌های نهایی سوبا M4 به دفتر مرکزی فردا موتورز رسید

اولین نمونه های نهایی خودروی لوکس خانوادگی سوبا M4 که به‌تازگی تولیدش آغاز شده و به زودی عرضه خواهد شد، به دفتر مرکزی فردا موتورز رسید.

دوشنبه - ۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱
نمونه های نهایی سوبا M4 به دفتر مرکزی فردا موتورز رسید

سوبا M4 فردا موتورز در کلاس خودروهای خانوادگی و یا کراس اوورهای تورینگ قرار می گیرد. چیدمان صندلی ها و امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو سبب شده است تا فعلاً سوبا M4 لوکس ترین خودروی صفر کیلومتر بازار ایران باشد. حضور نسخه های نهایی این خودروی جدید این احتمال را می دهد که بزودی عرضه M4 توسط فردا موتورز آغاز شود. در حال حاضر هم برخی نمایندگی های این خودروساز خصوصی، سوبا M4 را برای بازدید عمومی در شوروم های خود قرار داده اند. نمونه های پلاک گذر موقت سری آزمایش فنی این خودرو هم نشان می دهد که احتمالاً بزودی مجوز شماره گذاری رسمی برای M4 صادر شود.

نمونه های نهایی سوبا M4 به دفتر مرکزی فردا موتورز رسید

سوبا M4 فردا موتورز که با نشان تجاری FMC به بازار می آید، به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر 4A91 میتسوبیشی شنیانگ مجهز است که ۱۹۵ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۸۵ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه تَر (W-DCT) ساخت کمپانی مگنا گروه گتراک است و توان را به چرخ های جلوی M4 می رساند. این خودرو وزن خالص نزدیک به ۱.۷ تن را دارد و می تواند با این قوای محرکه، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در شرایط ایده آل در کمتر از ۱۱ ثانیه ثبت کند.

سبک طراحی سوبا M4 فردا موتورز هم به شکلی است که در کنار نمادهای لوکس در بدنه و گرافیک چراغ ها، اصولی متفاوت در پلتفرم دارد و با فاصله محوری ۲۹۰۰ میلی متر، بیشترین فضای کابین را میان خودروهای صفر کیلومتر در اختیار سرنشینان می گذارد. نکته مهم این است که به دلیل فاصله محوری و سبک قرارگیری سیستم تعلیق تویست بیم در بخش عقب، M4 سواری نرمی را به نسبت رقبای هم قیمت دارد.

نمونه های نهایی سوبا M4 به دفتر مرکزی فردا موتورز رسید

هشت ایربگ در ۱۲ نقطه (دو ایربگ جلو، دو ایربگ پرده ای سرتاسری، دو ایربگ جانبی جلو، دو ایربگ جانبی عقب)، سقف پانوراما، رادار خطی، رادار نقطه کور، رادار پیشگیری از برخورد اجسام متحرک، فرمان کمکی برقی، تنظیم حالت رانندگی، تهویه اتوماتیک با پنل مستقل ردیف عقب، نورپردازی کابین، جلو آمپر دیجیتال و یکپارچه با مالتی مدیا، دوربین ۳۶۰ درجه، سردکن و گرمکن اتوماتیک صندلی های ردیف اول و دوم، صندلی های برقی ردیف اول و دوم، ماساژور ۸ نقطه‌ای راننده، اخطار برخورد از جلو، سامانه استارت استاپ هوشمند، تنظیم ستون فرمان در چهار جهت، کروز کنترل، نوردهی کاسه چراغ ها در تقاطع، فناوری ELD چراغ ها، میز تاشو برای سرنشینان ردیف دوم، درب صندوق عقب برقی با سنسور حرکتی پا، صندلی های تاشو ردیف سوم و… از جمله امکانات سوبا M4 فردا موتورز است.

با توجه به سرعت پیشرفت سوبا M4 در شرکت فردا موتورز، احتمال دارد تا بزودی اولین بخشنامه فروش لوکس ترین خودروی صفر کیلومتر بازار اعلام شود.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟