توقف عرضه خودرو در بورس کالا تبعات عجیبی در پی خواهد داشت

مجید عشقی ضمن اعلام این که با تداوم عرضه در بورس کالا، امکان کاهش قیمت خودرو وجود دارد، از تبعات عجیب توقف عرضه خودرو در بورس کالا می‌گوید.

سه شنبه - ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه این سازمان از ادامه عرضه خودرو در بورس کاملا دفاع می‌کند، معتقد است توقف عرضه خودرو در بورس کالا تبعات عجیبی درپی‌خواهد داشت. مجید عشقی از آن دسته از افرادی است که قیمت‌گذاری دستوری را بلای جان صنعت می‌دانند و با تاکید بر این مهم، می‌گوید برخی تمایل دارند تجربه‌های دیگران را بارها تجربه کنند.

وی با این مقدمه گفت: اگر درمورد فولاد و پتروشیمی هم کوتاه می آمدیم زیان انباشته‌ای که در خودروسازها وجود دارد در آنجا هم اتفاق می‌افتاد.

عشقی ادامه داد: صنعت خودرو چندین سال است که توسط شورای رقابت و سازمان حمایت گروگان گرفته شده است، سازمان بورس هم درابتدا با عرضه خودرو در بورس مخالف بود اما با توجه به ساختار این صنعت به این نتیجه رسیدیم که این صنعت راه نجاتی جز این ندارد.

رئیس سازمان بورس با اشاره به معاملات خودرو در بورس کالا عنوان کرد: ممکن است در ابتدا خودروها بالاتر از قیمت بازار معامله شود، اما بعد از مدتی به تعادل می‌رسد.

عشقی ادامه داد: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان توسط مجموع خودروسازها توزیع می‌شود که ۱۰۰ هزار میلیارد آن مانند یک یارانه کور در یک قرعه‌کشی توزیع و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان آن پشت پرده توزیع می‌شود.

او با تاکید بر اینکه سازمان بورس عرضه خودرو در بورس را با جدیت پیگیری و از آن دفاع می‌کند، عنوان کرد: اگر عرضه ادامه پیدا نکند امیدی به زنده‌شدن این صنعت وجود ندارد، سهامدارانی که ابتدای سال خودرو خریدند تا کنون سود زیادی کردند اما سهام‌دارانی که سهام خودروسازها را خریدند باید متحمل ریسک شوند، توقف عرضه خودرو در بورس تبعات عجیبی خواهد داشت.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟