سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: مردم پول بنز را می‌دهند، تیبا سوار می‌شوند

غلامرضا مرحبا: واردات خودروهای خارجی باید به اجرا برسد تا بتوانیم انحصار را بشکنیم و ذره‌ای به فکر ملت ایران باشیم که مجبور هستند پول بنز را پرداخت کنند اما تیبا سوار شوند.

شنبه - ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۳
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: مردم پول بنز را می‌دهند، تیبا سوار می‌شوند

این روزها یکی از مشکلاتی که می‌گویند بر سر راه آزادسازی واردات خودرو سبز شده، مشکل تامین ارز است و مخصوصا بر این تاکید می‌شود که بانک مرکزی در تامین ارز برای کالاهای اساسی با مشکل مواجه است. غلامرضا مرحبا در گفتگویی که با خبرگزاری کار ایران – ایلنا پیرامون این موضوع داشته، گفته که مشکل تامین ارز برای کالاهای اساسی را تایید نمی‌کند، و اضافه کرده: این فیلمی که تولیدکنندگان خودرو در داخل بازی می‌کنند، تکراری شده و دیگر حنای آنها رنگی ندارد.

وی تاکید کرد: این ادعا که ارز واردات خودرو تامین نشده و هنوز ارز منشا را نداریم و بانک مرکزی در این زمینه تناقضاتی دارد، نمایش‌هایی است که خودروسازان اجرا می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واردات خودروهای خارجی باید به اجرا برسد تا بتوانیم انحصار را بشکنیم و ذره‌ای به فکر ملت ایران باشیم که مجبور هستند پول بنز را پرداخت کنند اما تیبا سوار شوند.

مرحبا با بیان اینکه باید اولین محموله‌ خودروهای خارجی را وارد کشور کنیم و ارز آن تامین می‌شود، ادامه داد: تامین ارز خودروهای وارداتی قانون است و دستگاه‌های مربوطه باید به این قانون عمل کنند. امیدوارم تا پایان امسال اولین محموله وارد کشور شود و از انواع خودروهایی باشند که طبقات متوسط امکان دسترسی به آن را داشته باشند.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟