بازگشت نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان به تقویم نمایشگاهی کشور بعد از وقفه سه ساله

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان، سوم لغایت ششم آذر ماه امسال محل نمایش محصولات متنوع از خودروسازان مختلف خواهد بود.

یکشنبه - ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
نشست خبری نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان ۱۴۰۱

نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان طی سال‌های گذشته همواره یکی از بزرگترین و پربار ترین رویدادهای نمایشگاهی صنعت خودرو کشورمان بوده اما سه دوره گذشته آن، به دلیل رکودی که بازگشت تحریم ها بر صنعت خودرو کشور حکمفرما کرد، و همچنین پاندمی کووید-۱۹، برگزار نشد. حال با رونق دوباره‌ای که هم صنعت خودرو کشورمان، و هم رویدادهای نمایشگاهی این حوزه گرفته، نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان نیز از امسال به تقویم نمایشگاهی کشور بازمی‌گردد. شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان، سوم لغایت ششم آذر ماه، محل نمایش محصولات متنوع از خودروسازان مختلف خواهد بود و قرار است خودروهای جدیدی اولین رونمایی رسمی خود را در این رویداد تجربه کنند.

طی نشست نشستی که با حضور اصحاب رسانه و مدیران ارشد نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزار شد، احمدرضا طحانیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های اصفهان در خصوص روند برگزاری این رویداد، توضیحاتی را ارائه داد. طحانیان پیرامون آخرین نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان که سال ۱۳۹۷ و پس از تلاش‌های بسیار برگزار شد، گفت: نمایشگاه سال ۱۳۹۷ از کیفیت مطلوبی برخوردار نبود چرا که به یکباره و پس از خروج آمریکا از برجام، بازار خودرو و در کل اقتصاد دچار نوسان‌های دنباله‌دار شد و همین امر زمینه ساز افزایش تقاضا از سوی مصرف کنندگان نهایی و کاهش عرضه از سوی کارخانه‌های خودروسازی شد، بنابراین در همان سال نمایشگاه صنعت خودرو چه از نظر متراژ و چه از نظر کیفیت، در حد مطلوبی برگزار نگردید.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های اصفهان با اشاره به این که مشکلاتی نظیر محدودیت در فضای مفید نمایشگاه، کمبود فضای پارکینگ و ترافیک محدوده محل برگزاری نمایشگاه، اجازه برگزاری نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان ۱۳۹۷ به نحو احسن را نداد، ابراز امیدواری کرد رویداد امسال به دلیل تغییر محل نمایشگاه اصفهان از پل شهرستان به محل جدید که در کمربندی شرق واقع شده است، بسیار متفاوت خواهد بود. وی در بیان توضیحات بیشتر پیرامون این موضوع افزود: در محل جدید نمایشگاه اصفهان با امکانات رفاهی قابل توجه روبرو هستیم، چرا که زمین نمایشگاه ۴۷ هکتار است و زیرساخت‌های مدرن از نظر آسایش دمایی و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی استاندارد در این مکان تجهیز شده است، همچنین طراحی زیبا و منحصر به فردی در نمایشگاه اصفهان صورت گرفته که امکان برگزاری یک رویداد منحصر فرد را برای برگزاری رویداد صنعت خودرو دارد.

طحانیان پیرامون موضوع شرکت های حاضر در نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان ۱۴۰۱ گفت: با توجه به حضور شرکت‌های خودروسازی از جمله کرمان موتور، مدیران خودرو، گروه بهمن، خودروسازی فردا، آرین پارس موتور، زامیاد، دیار خودرو، شایان دیزل، آریا دیزل و مجتمع صنعتی پیلسان در نمایشگاه صنعت خودرو سال ۱۴۰۱ این امید هست که با توجه به مذاکرات و رایزنی‌هایی که داشته‌ایم شاهد حضور دو خودروساز بزرگ ایرانی هم در این رویداد نمایشگاهی باشیم.

وی با اشاره به این که تا به این لحظه، فضای مفید نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان ۳۰ هزار متر مربع بوده، از نظر متراژ و نسبت به سال‌های گذشته شاهد رشد ۶۰۰ درصدی هستیم، افزود: در رویداد امسال شاهد مشارکت ۱۰ استان تهران، اصفهان، سمنان، البرز، فارس، لرستان، کرمان، آذربایجان شرقی و غربی و قزوین در نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان هستیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های اصفهان ابراز امیداواری کرد وضعیت بازار و خصوصا اقتصاد از آرامش برخوردار شود تا امکان سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌های خارجی و کاهش موانع تجاری با سایر کشورها را ببینیم چرا که کنار هم قرار گرفتن این امور باعث می‌شود ثبات در بازار شکل بگیرد و همزمان شاهد رونق گرفتن دوباره رویدادهای نمایشگاهی و رونق کسب و کارها در حوزه‌های مختلف باشیم. طحانیان با اشاره به این مهم افزود: باور داریم با رونق گرفتن اقتصاد و برگزاری رویدادهای نمایشگاهی با کیفیت، امکان سرعت بخشیدن به توسعه اقتصادی بیش از همیشه فراهم می‌شود، مهمتر آنکه با رسیدن به این آرامش کالاهایی که در حال حاضر به عنوان کالاهای سرمایه‌ای در میان مردم شناخته شده‌اند به جایگاه اصلی خودشان در اقتصاد می‌روند.

وی افزود: به عنوان مثال تا قبل از هجوم تورم به اقتصاد ایران و کم ثبات شدن بازار ارز و طلا بعد از سال ۱۳۹۷، مردم به خودرو به عنوان یک کالای مصرفی و رفاهی نگاه می‌کردند، در واقع خانواده ایرانی براساس نیازها، توانایی مالی و شناختی که از شرایط خودروهای مختلف در بازار داشت به خرید و نگهداری یک خودرو برای خانواده اقدام می‌کرد، اما این وضعیت در حال حاضر با تلاطم روبرو شده است و مردم به خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند و برای همین هم هست که شاهد تقاضای بالا در این بخش هستیم.

طحانیان در انتهای صحبت‌های خود ابراز امیدوار کرد برگزاری نمایشگاه صنعت خودرو اصفهان دریچه‌ای برای شناخت بهتر وضعیت بازار خودرو در کشور باشد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟