سقوط آنی ارزش سهام تسلا

پس از فروش سهام تسلا توسط ایلان ماسک، ارزش هر سهم این شرکت با کاهش ۷.۲ درصدی به ۱۷۷.۵۹ دلار رسید که پایین‌ترین سطح از ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰ می‌باشد.

شنبه - ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲
ایلان ماسک سوار بر خودرو تسلا مدل S

پس از اینکه ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، ۳.۹۵ میلیارد دلار دیگر از سهام این خودروساز برقی را فروخت، سهام تسلا در روز چهارشنبه به پایین‌ترین سطح خود در نزدیک به دو سال گذشته سقوط کرد. ارزش هر سهم Tesla در حال حاضر با ۷.۲ درصد کاهش به ۱۷۷.۵۹ دلار رسیده که پایین‌ترین سطح از ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰ است. تحلیلگران معتقدند آخرین فروش سهام ماسک باعث ایجاد نگرانی در مورد عواقب خرید ۴۴ میلیارد دلاری وی در توئیتر در با ارزش‌ترین خودروساز جهان شد. این خرید باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شد، از جمله اینکه آیا تمرکز او از اداره تسلا منحرف می‌شود یا منابع را به سمت شرکت رسانه‌های اجتماعی هدایت می‌کند.

سهام تسلا از زمان ثبت رکورد در چهارم نوامبر سال گذشته، نزدیک به ۶۰ درصد سقوط کرده است. آخرین فروش، علیرغم اینکه او قبلاً گفته بود که دیگر سهام خود را نمی‌فروشد، مجموع سهام تسلا را که از نوامبر گذشته توسط ماسک فروخته شده، به حدود ۳۶ میلیارد دلار می‌رساند. ماسک ماه گذشته گفت که فکر می‌کند رکود اقتصادی تا بهار ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت و یک نوع رکود در چین و اروپا بر تقاضا برای خودروهای برقی این کشور تاثیر گذاشته است.

تحلیلگران انتظار داشتند که ماسک سهام بیشتری از تسلا را برای تامین مالی قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری توییتر بفروشد اما مشخص نبود که آیا این فروش به خرید توییتر مربوط می شود یا خیر.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟