خودرو شاسی بلند داخلی سال آینده رونمایی می‌شود

توکلی لاهیجانی: خودروسازان در حال طراحی بن سازه خودرو اقتصادی هستند که روی این بن سازه، محصول شاسی بلند تولید و سال آینده رونمایی خواهد شد.

جمعه - ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
خودرو شاسی بلند داخلی سال آینده رونمایی می‌شود

مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید خودروسازان داخلی در حال طراحی بن سازه خودرو اقتصادی هستند که روی این بن سازه، محصول شاسی بلند تولید و سال آینده رونمایی خواهد شد. عبدالله توکلی لاهیجانی با اشاره به این موضوع، افزود: اکنون روی چهار بن سازه کاملا داخلی تمرکز کرده ایم، یکی بن سازه متعلق به سایپاست که دو محصول از آن تا کنون طراحی و وارد بازار شده است یعنی خودرو شاهین و آریا، و محصول دیگری که روی این بن سازه در حال طراحی است.

وی اضافه کرد: بن سازه کاملا بومی دیگر، بن سازه خودرو تاراست که روی آن خودرو ری‌را هم طراحی شده و گسترش محصول نیز روی این بن سازه داریم. همچنین برنامه‌هایی برای احیای بن سازه ال ۹۰ با زنجیره تامین داخلی نیز داریم یعنی معماری محصول کاملا داخلی شده و به کمک زنجیره تامین داخل، محصولات روی آن طراحی می‌شود.

توکلی لاهیجانی گفت: بن سازه مهم دیگر که در حال طراحی است بن سازه خودروی اقتصادی است که یک محصول شاسی بلند روی این بن سازه طراحی شده و با همکاری سایپا و قطعه سازان مختلف در حال انجام است که بهمن سال آینده رونمایی می‌شود همچنین بعد از تولید انبوه، یک محصول دیگر روی این بن سازه خواهیم داشت.

مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: معتقد هستیم باید برای اینکه جریان پایداری را در حوزه تولید داشته باشیم، باید کلید طراحی و توسعه محصول را خودروسازان در دست بگیرند بنابراین گام دوم برنامه تحولی صنعت خودرو متمرکز بر توسعه بن سازه‌ها با نشان داخلی خواهد بود.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟