جهش ۳۵۴درصدی ترانزیت خودرو در بندر شهید باهنر

ترانزیت خودرو در بندر شهید باهنر طی ۷ماهه سال جاری جهش ۳۵۴درصدی داشته؛ این خودروها از امارات بارگیری و به مقصد کشورهای آسیای میانه و عراق ترانزیت می‌‌شود.

چهارشنبه - ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
جهش ۳۵۴درصدی ترانزیت خودرو در بندر شهید باهنر

مدیر بنادر و دریانودری شهید باهنر و شرق هرمزگان از جهش ۳۵۴ درصدی ترانزیت خودرو از بندر شهید باهنر طی هفت ماهه سال جاری خبر داد. حمیدرضا محمدحسینی تختی با اشاره به این که با شروع فعالیت ترانزیتی خودرو در بندر شهید باهنر در سال جاری، این بندر موفق به تخلیه و بارگیری ۳هزار و ۳۸۹ دستگاه خودرو شده، گفت: این رویه در مهرماه امسال روند افزایشی را به دنبال داشته است.  

مدیر بنادر و دریانودری شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به هدف‌گذاری دولت در جذب یکصد میلیون تن کالای ترانزیتی از مسیر ایران، عنوان کرد: از مجموع جابجایی ۳هزار و ۳۸۹ دستگاه خودرو از بندر شهید باهنر، ۳هزار و ۶۴ دستگاه خودرو ترانزیت خارجی است.

محمدحسینی تختی با بیان اینکه ترانزیت خودرو در شش ماهه امسال یک هزار و ۵۰۸ خودرو بوده است، از تبدیل بندر شهید باهنر به یکی از مراکز اصلی ترانزیت خوردرو در کشور نام برد. وی همچنین با اشاره به جهش ۳۵۴ درصدی ترانزیت خودرو در بندر شهید باهنر طی هفت ماهه سال جاری، افزود: این خودروها از امارات بارگیری و از طریق بندر شهید باهنر به مقصد کشورهای آسیای میانه و عراق ترانزیت می‌ شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، محمدحسینی تختی خاطرنشان کرد: مجموعه بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با برخورداری از زیر ساخت‌های دریایی و بندری لازم و قرارگیری در مسیر کریدورهای ترانزیتی منطقه‌ای ظرفیت بالایی برای تحقق اهداف ترانزیتی کشور را دارا است.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟