کار راه‌اندازی قطعه ٢ آزادراه تهران-شمال به کجا رسیده؟

رییس بنیاد مستضعفان از امکان عبور از باند رفت قطعه دو آزادراه شمال تا پایان امسال خبر داد و گفت کل این قطعه تا ٣ سال آینده تکمیل می‌شود.

چهارشنبه - ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۷
پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان

پرویز فتاح در حاشیه بازدید خبرنگاران از قطعه دو آزادراه تهران-شمال در جمع خبرنگاران از بهره‌برداری از باند رفت قطعه دوم تا پایان سال به شرط تایید پلیس و دستگاه‌های مرتبط اظهار داشت: امروز این قول را می‌دهیم که تا پایان امسال کار ساختمانی در باند رفت به پایان می‌رسد و اگر توانستیم تاسیسات را هم انجام می‌دهیم تا عبور ایمن انجام شود؛ تا پایان سال امکان عبور از باند رفت قطعه ٢ ایجاد می‌شود اما ما به دنبال ایجاد عبور ایمن برای مردم هستیم.

به گزارش فارسی‌کار از خبرگزاری کار ایران – ایلنا، رئیس بنیاد مستضعفان با اعلام این که امکان عبور ایمن از باند رفت در بهار ١۴٠٢ ایجاد خواهد شد، پایان امسال را زمانی اعلام کرد که این باند، قابل عبور خواهد بود. فتاح همچنین با بیان اینکه کل قطعه ٢ آزاد راه تهران-شمال، ٣ سال آینده تکمیل می‌شود، گفت: تا کنون بنیاد مستضعفان برای منطقه ٢ آزادراه تهران-شمال ١١هزار میلیارد تومان هزینه کرده است و برای ادامه کار در قطعه ٢، به ١١هزار میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

فتاح افزود: ٣هزار نفر به صورت شبانه روزی در این پروژه مشغول به کار هستند و حقوق کارگران را بنیاد به صورت مستقیم پرداخت می‌کند و حقوق کارگران از پرداخت پیمانکاران جدا شده‌است.

وی در پاسخ به سوال درباره عقب ماندگی دولت در پرداخت آورده خود در قطعه دوم گفت: شرایط دولت در وضعیت فعلی و تامین اعتبارات را درک می‌کنیم و کسری دولت در تامین اعتبارات را پوشش می‌دهیم و در تامین اعتبارات نگرانی نداریم. برای راحتی کار بنیاد مستضعفان ١٠٠ درصد سیمان و میلگرد را تامین کرده و می‌کند. 

رییس بنیاد مستضعفان در پاسخ به سوال دیگر درباره تهاتر اعتبارات با اراضی دولت تاکید کرد: هر چند که در این شرایط زمین نمی‌تواند جای تامین اعتبارات را بگیرد اما نمی‌گذاریم این پروژه به دلیل عدم تامین اعتبارات متوقف شود.

وی افزود: پیشنهاد ارایه اراضی منطقه ٢٢ و اطراف منطقه یک آزادراه تهران شمال را داده‌اند و طبق مصوبه اخیر مجلس برای احداث آزادراه دولت می‌تواند اراضی مورد نظر برای ساخت مسکن را ارایه دهد که بنیاد هم در این اراضی به ساخت مسکن اقدام می‌کند و دوباره به طور رایگان به دولت تحویل می‌دهد.

این مقام مسئول با اشاره به هزینه ساخت هر کیلومتر آزادراه تهران شمال اظهار داشت با توجه به شرایط تورمی هر ماه نسبت به ماه قبل، قیمت‌ها در ساخت تغییر می‌کنند و تورم اثرگذار است. فتاح همچنین تاکید کرد: برای ساخت این پروژه از هیچ مصالح یارانه‌ای و رایگانی استفاده نکردیم و این پروژه یارانه‌ای ساخته نشده ‌است.

رییس بنیاد مستضعفان گفت: باند رفت قطعه دوم آزاد راه تهران شمال به پیشرفت فیزیکی ٨٩ درصدی رسیده و پیشرفت فیزیکی کل این منطقه ۶۵ درصد است. 

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در قطعه سوم آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: درباره قطعه سوم دولت تصمیم می‌گیرد اما دولت با چینی‌ها برای فاینانس منطقه سوم مذاکراتی انجام داده‌است.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟