تفاهم‌نامه سایپا و ونزوئلا برای تولید خودروهای ایرانی در این کشور

با امضای این تفاهم‌نامه‌، خودروهای سایپا ابتدا بصورت وارداتی، و در ادامه، با فعال شدن خط تولید ونیراتو، بصورت مونتاژی در ونزوئلا عرضه خواهدشد.

سه شنبه - ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
امضای تفاهم نامه تولید مشترک خودرو سایپا در ونزوئلا

با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و وزیر حمل و نقل کشور ونزوئلا، تفاهم نامه تولید مشترک خودرو در ونزوئلا به امضا رسید. در این مراسم که با حضور رامون بلاسکز، وزیر حمل و نقل کشور ونزوئلا و هیات همراه در شرکت سایپا برگزار شد، محمد علی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: در فاز اول همکاری، خودروهای گروه سایپا به صورت کامل (CBU) به این کشور ارسال می شود و در ادامه و با هماهنگی بین دو طرف خط تولید شرکت ونیراتو فعال خواهد شد و خودروها به صورت SKD در آنجا مونتاژ می شود.

به گزارش فارسی‌کار از پایگاه اطلاع‌رسانی سایپانیوز، تیموری در این مراسم ضمن ابراز امیدواری به اشتغال‌زایی در کنار تامین خودرو برای مردم ونزوئلا با انجام این موضوع در آن کشور، از عزم دولت ونزوئلا جهت انجام این همکاری مشترک و تولید خودرو در کشور ونزوئلا تشکر کرد.

در ادامه وزیر حمل و نقل ونزوئلا گفت: همکاری هایی از گذشته با شرکت سایپا وجود داشته و امروز به دنبال تجدید این همکاری ها هستیم و این موضوع با تولید خودروهای مدرن و به روز برای مردم ونزوئلا انجام می شود و این محصولات می تواند نظر مردم این کشور را جلب کند.

او افزود: این تفاهم نامه سرآغاز همکاری های مجدد ونزوئلا با سایپاست؛ بعد از سفر رئیس جمهور ونزوئلا در چند ماه گذشته به ایران، مقرر شد همکاری ها به صورت مستحکم تر از گذشته بین دو کشور ادامه پیدا کند و بر این اساس ونزوئلا می تواند به عنوان مصرف کننده خودروهای سایپا باشد.

او با اشاره به برگزاری نمایشگاه خودروهای ایرانی در کشور ونزوئلا گفت: استقبال خیلی خوبی از خودروهای ایرانی در این نمایشگاه شد به نحوی که پس از برگزاری، نظر سنجی انجام گرفت و مشخص شد که ۶۲ هزار نفر، متقاضی خرید محصولات ایرانی هستند و این نشان دهنده علاقمندی مردم ونزوئلا به محصولات ایرانی و خودروهای گروه سایپا است.

وزیر حمل و نقل ونزوئلا در خصوص ادامه همکاری با گروه سایپا گفت: سایپا می تواند مشتریان خاص خودش را در ونزوئلا داشته باشد و تلاش ما هم این است که این کشور علاوه بر تولید خودروها در داخل کشور، به هاب منطقه ای برای صادرات محصولات گروه سایپا تبدیل شود و با توجه به کیفیت محصولات، سایپا می تواند در کشورهای منطقه امریکای لاتین جایگاه خوبی پیدا کند و محصولات خود را به منطقه کارایب و امریکای لاتین صادر کند. در این خصوص ونزوئلا به عنوان پل ارتباطی برای سایر کشورهای منطقه امریکای لاتین محصولات سایپا را ارسال می کند.

گفتنی است بر اساس این تفاهم نامه در گام اول سایپا هزار خودرو به صورت CBU از محصولات خود را به این کشور ارسال خواهد کرد و تا پایان سال ۲ هزار خودرو دیگر هم به این کشور ارسال می شود. علاوه بر این در ادامه همکاری با ارسال خودرو به صورت SKD و مونتاژ در کارخانه ونیراتو کشور ونزوئلا، خط تولید این کارخانه هم فعال و در آنجا خودروهای گروه سایپا تولید خواهد شد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟