یک شروع جدی برای همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه تولید خودرو

علیرضا پیمان‌پاک: حضور در اتومبیلیتی مسکو، شروع جدی همکاری‌های بزرگ ایران و روسیه در تولید خودرو و مهمتر از آن، تامین و صادرات قطعات خودرو است.

دوشنبه - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران

علیرضا پیمان‌پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران امروز، دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ و در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه اتومبیلیتی روسیه، «حوزه خودرو»، «قطعات خودرو» و «زنجیره ارزش مرتبط با خودرو» را از محورهای مهمی معرفی کرد که زمینه‌ساز توسعه روابط اقتصادی و افزایش همکاری‌های تجاری دو کشور را گسترش می‌شود. وی با اشاره به این مهم، نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو را از نمایشگاه‌های معتبر روسیه معرفی کرد که فرصت بسیار خوبی را فراهم آورده تا شرکت‌های قطعه ساز و خودروساز ایران با حضور فعال و جدی در آن، بتوانند توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فنی خود را به نمایش بگذارند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران -شاتا، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه از دو ماه گذشته، با همکاری بخش خصوصی و حمایت دولت، برنامه‌ریزی منسجمی برای برگزاری این نمایشگاه و حضور موثر در آن انجام شده، یادآور شد: در این نمایشگاه، شرکت‌های ایرانی سالنی بیش از هزار متر مربع را به خود اختصاص دادند که بزرگترین میزان حضور شرکت‌ها و در اختیار گرفتن بیشترین فضای نمایشگاهی در طول تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، برای کشورمان است.

پیمان‌پاک اضافه کرد: پیش از برگزاری نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، نشست‌های مختلفی میان مجموعه‌های متناظر خودروساز با شرکت‌های منتاظر قطعه‌ساز انجام شده و در جریان این نمایشگاه نیز چندین نشست تخصصی وB2B میان متخصصان ایرانی و خارجی در حوزه‌های مرتبط با صنعت خودرو برگزار خواهد شد.

وی افزود: مباحث مربوط به مسائل مالی و ساختارهای حقوقی جهت همکاری‌های صنعتی و فناوری میان دو کشور که در ماه‌های اخیر تعریف و هدف‌گذاری شده و در جریان برگزاری این نمایشگاه قراردادهای آن منعقد می‌شود، هم درنظر گرفته شده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با بیان اینکه به نظر می‌رسد نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، شروع جدی برای همکاری‌های بزرگ میان ایران و روسیه در حوزه تولید خودرو و مهم‌تر از آن حوزه‌های تامین و صادرات قطعات خودرو خواهد شد، از تعریف پروژه‌های مشترکی میان شرکت‌های ایرانی و روسیه‌ای در حوزه تولید خودرو و قطعات خبر داد که زمینه‌های لازم جهت ارتقای صنعت خودرو در هر دو کشور را ایجاد خواهند کرد.

نمایشگاه اتومبیلیتی روسیه از امروز دوشنبه ۳۱ مرداد تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ (برابر با ۲۲ تا ۲۵ اوت ۲۰۲۲) در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مسکو (Expo Center) و با حضور حدود ۶۰۰ شرکت از ۱۸ کشور و در ۳۰ هزار متر فضای نمایشگاهی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟