قیمت بنزین در افغانستان کاهش یافت

قیمت بنزین در افغانستان با کاهش ۶درصدی به نسبت هفته گذشته، به ۸۵افغانی رسیده اما قیمت ۷۰افغانی هر کیلو گاز مایع نشان‌دهنده افزایش جزئی است.

به اشترک بگذارید

قیمت بنزین در افغانستان کاهش یافت

منابع خبری اعلام کردند که طی یک هفته گذشته قیمت بنزین و گازوئیل در افغانستان کاهش یافته است. براساس گزارش مراکز فروش مواد سوختی در کابل، هر لیتر گازوئیل در کابل به قیمت ۹۷ افغانی و هر لیتر بنزین نیز به ۸۵ افغانی به فروش می‌رسد که نسبت به هفته گذشته نزدیک به ۶ درصد کاهش یافته است.

طبق این گزراش، قیمت گاز مایع اندکی نسبت به هفته گذشته افزایش یافته و هر کیلو ۷۰ افغانی معامله می‌شود. این در حالی است که قیمت فرآورده های نفتی در چند هفته اخیر افزایش چشمگیری در افغانستان داشته و هر لیتر بنزین به ۹۸ افغانی به فروش میرفت.

افزایش بهای سوخت در افغانستان باعث افزایش هزینه حمل و نقل عمومی شده و این موضوع مشکلاتی را برای مردم افغانستان که پیش از این با بحران اقتصادی مواجه هستند را فراهم کرده است. از طرف دیگر وزیر صنعت طالبان گفته است که قراردادی برای خرید نفت با روسیه در حال امضا است. نورالدین عزیزی، وزیر صنعت و تجارت دولت موقت طالبان در سفر اخیر خود به رورسیه گفته است: هیأت‌های فنی افغانستان و روسیه برای جزئیات عقد خریداری مواد نفتی و گاز مایع مذاکرات خود را آغاز کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو های جدید

با بهمن دیزل و فعالیت های شرکت، بیشتر آشنا شوید

چری آریزو۸ به ایران خواهد آمد

وانت سایپا آریا سال ۱۴۰۳ می‌آید

چانگان یونی-وی با پارس‌خودرو به ایران می‌آید

عناوین مرتبط سایت