اعلام قیمت مدل‌های هشت سیلندر Mercedes-AMG SL

در نسل جدید، مدل‌های هشت سیلندر SL کلاس مرسدس قیمتی بالاتر از Mercedes-AMG GT داشته، بین حدودا ۱۴۰ تا ۱۸۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

جمعه - ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
2023 Mercedes-AMG SL55 4MATIC

نسل جدید SL کلاس مرسدس، هیولایی متفاوت از نسل‌های قبل است. این رودستر آلمانی نه‌تنها در نسل جدید، تماما تحت برند عملکرد-محور Mercedes-AMG عرضه می‌شود، بلکه از نظر قیمت‌گذاری نیز با نگاهی بالارده‌تر از قبل به بازار آمده تا حدی که در مقایسه با Mercedes-AMG GT کوپه و رودستر که برای مدل ۲۰۲۱، به ترتیب برچسب قیمت ۱۱۹.۶۵۰ و ۱۳۱.۷۵۰ دلاری داشتند نیز قیمت به‌مراتب بالاتری دارد. در نسل جدید، برای Mercedes-AMG SL55 قیمت پایه ۱۳۸ هزار و ۸۵۰ دلاری در نظر گرفته شده است، عددی که برای مدل قدرتمندتر و عملکرد-محور تر SL۶۳ به ۱۷۹ هزار و ۱۵۰ دلار می‌رسد.

در نسل جدید، هم SL55 و هم SL63 از یک موتور ۴.۰ لیتری توئین‌توربو V8 نیرو می‌گیرند اما با این تفاوت که توان این نیروگاه در SL55 معادل ۴۶۹ اسب‌بخار اعلام شده و در مدل SL63 معادل ۵۷۷ اسب‌بخار. با وجود اختلاف محسوس در توان خروجی اما هر در هر دو مدل، پیشرانه به گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک متصل بوده، از مسیر سیستم 4MATIC+ محرک چهار چرخ SL کلاس است.

فارغ از این که مشتری مدل ۵۵ را انتخاب کرده باشد یا ۶۳، نسل جدید SL کلاس های مرسدس در دو تیپ تجهیزاتی تورینگ و پرفرومنس عرضه خواهد شد. تیپ تورینگ بصورت استاندارد دارای صندلی‌های اسپرت دارای ماساژور، گرمکن غربیلک فرمان و سیستم صوتی فراگیر برمستر است. در تیپ پرفورمنس اما امکاناتی نظیر کیت لیفت محور جلو به لیست امکانات استاندارد اضافه می‌شود و در مورد SL55، سیستم کنترل سواری پویای مرسدس به همراه پکیج AMG Dynamic Plus با دیفرانسیل لغزش محدود، کلیپرهای ترمز زرد رنگ و حالت‌های متنوع سواری که موارد استاندارد در SL63 تورینگ هستند نیز در لیست امکانات گنجانده شده است.

با ایین قیمت‌گذاری، Mercedes-AMG SL جدید مستقیما رو در روی پورشه ۹۱۱ قرار می‌گیرد. دقیق‌تر اگر بخواهیم بگوییم، رقیب مستقیم SL55 از خانواده ۹۱۱، مدل ۴۴۳ اسب‌بخاری Carrera 4S Cabriolet می‌باشد که قیمت پایه ۱۳۸ هزار و ۵۵۰ دلاری دارد. SL63 نیز رو در روی ۹۱۱ توربو کبریوله که با ۵۷۲ اسب‌بخار قدرت، قیمت پایه ۱۸۸ هزار و ۴۵۰ دلاری دارد، قرار می‌گیرد.

ذکر این نکته ضروری است که نسل جدید SL در کنار مدل‌های ۵۵ و ۶۳، در برخی بازارها با مدل ۳۸۱ اسب‌بخاری Mercedes-AMG SL43 نیز عرضه می‌شود. این مدل در کنار یک ظاهر رام‌تر در مقایسه با SL55 و SL63 جدید، از موتور ۴ سیلندر توربو ۳۸۱ اسب‌بخاری نیرو می‌گیرد که با ۴۸۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشینه، به گیربکس AMG SPEEDSHIFT MCT 9G متصل بوده، در حالت استاندارد محرک محور عقب است. این پیکربندی پیشرانه در عین این که صفر تا صد زیر ۵ ثانیه به Mercedes-AMG SL43 می‌دهد، مصرف سوخت مناسبی نیز داشته، در سیکل ترکیبی صدی ۸.۹ لیتر بنزین می‌سوزاند. شروع قیمت این مدل در آلمان از ۱۱۸ هزار و ۷۰۸ یورو می‌باشد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟