چانگان های وارداتی سایپا چه زمانی عرضه می‌شوند؟

طبق مذاکرات صمت با سازمان بورس برای حل مشکل عرضه خودروهای وارداتی، احتمالا طی ۲ هفته آینده خودروهای چانگان وارداتی در بورس کالا عرضه می‌شوند.

چهارشنبه - ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
خودرو چانگان یونی تی وارداتی شرکت سایپا

با توجه به بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد ظرف دو هفته آینده خودروهای چانگان وارداتی در بورس کالا عرضه شوند. با این وجود بورس کالا شرایطی را در مورد تضمین تامین کالا دارد که مورد تاکید سازمان بورس است و در خصوص عرضه خودروهای خارجی از این نظر که ریسک تامین وجود دارد، سازمان بورس ایراداتی را به آن وارد می‌داند. سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در این خصوص گفت: در حال رایزنی با مقامات سازمان بورس هستیم تا به راه حلی در خصوص عرضه خودروهای وارداتی برسیم.

به گزارش خودرودیلی از خبرگزاری تسنیم، روز گذشته نیز مجید عشقی رییس سازمان بورس گفته بود اگر تحویل خودروهای خارجی به موقع انجام نشود ایجاد مشکل خواهد کرد، در نتیجه باید به نحوی ریسک عرضه مدیریت شود. اگر مدلی از سوی وزارت صمت ارائه شود که ریسک عرضه را از بین ببرد، بورس با آن موافقت خواهد کرد.

با توجه به این اظهارات در صورتی که مسئله مدل عرضه خودروها بین وزارت صمت و سازمان بورس حل شود، بزودی شاهد عرضه خودروهای خارجی در بورس کالا خواهیم بود. گفتنی است، براساس پیگیری‌های انجام شده قرار است تا اولین بخش از محموله خودروهای چانگان وارداتی تا پایان سال وارد کشور شود.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟