جزئیاتی از برگزاری دور دوم مزایده خودروهای خارجی اموال تملیکی

۵۸ خودرویی که به دلیل مغایرت در اطلاعات از مزایده خودروهای خارجی سازمان اموال تملیکی حذف شده بودند، طی روزهای آتی به مزایده گذاشته می‌شوند.

شنبه - ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
جزئیاتی از برگزاری دور دوم مزایده خودروهای خارجی اموال تملیکی

سعید غلامی باغی معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان اموال تملیکی با رد شایعاتی که طی روزهای اخیر درباره خروج برخی خودروها، به‌‎ویژه پورشه‌های رسوبی از مزایده شماره ۵۶۵ خودروهای خارجی مانده در گمرکات کشور توسط سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، خروج ۵۸ خودرو از مزایده مذکور را به دلیل مغایرت در اطلاعات عنوان کرد که قبل از رمزگشایی پیشنهادهای متقاضیان صورت گرفته بود. وی در مورد خودروهایی که به دلیل مغایرت حذف شده بودند، گفت: این خودروها شامل پورشه و BMW است و ممکن است از سایر برندها نیز به آنها اضافه شود چراکه همچنان برندگان مزایده فوق‌العاده قبلی فرصت دارند تا وجه خود را تکمیل کنند.

به گزارش فارسی‌کار از سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی ادامه داد: از ۳۱ خودرویی که در مازندران برای مزایده مطرح شده بود، ۲۷ خودرو به دلیل مغایرت تعداد سیلندر بین خودروی ۴سیلندر و ۶سیلندر که در قیمت تأثیرگذار است از مزایده حذف شدند و تنها ۴مورد مغایرتی نداشته‌اند.

وی ادامه داد: کارشناسان دادگستری که خودروها را بازدید کرده بودند تعداد سیلندرها را به‌اشتباه ثبت کرده بودند و برای آنکه حقوقی از خریداران و دولت تضییع نشود، بر اساس قانون باید پارتی‌های موردنظر را باطل و در مزایده بعدی مطرح کنیم که این اقدام از سوی سازمان اموال تملیکی انجام شده است.

غلامی گفت: قرار است از این خودروها که در بندر نوشهر است، بازدید شود و با اقداماتی که انجام می‌گیرد، دیگر شاهد مغایرت یا بروز مشکل در فرایند مزایده این خودروها نباشیم.

وی با تأکید بر اینکه مواردی که سبب ابطال پارتی می‌شود، عبارت است از مغایرت در مدل، رنگ و تعداد سیلندر، اظهار کرد: در صورتی یک شماره بدنه موتور، شاسی و یا موارد این‌چنینی به‌اشتباه جابه‌جا شود، هیچ ارتباطی به ارزش خودرو ندارد، اما اگر مدل خودرو، رنگ و یا تعداد سیلندرهای آن به‌اشتباه ثبت شده باشد، به طور قطع بر روی قیمت خودرو تأثیر خواهد داشت.

به گفته وی، هر عاملی که منجر به تضییع حقوق دولت و یا خریداران می‌شود، حتماً حذف خواهد شد. غلامی با تأکید بر اینکه اعلام برندگان روز ۱۶ مهر (شنبه) انجام شد، گفت: برندگان اول سه روز مهلت داشتند تا وجه خود را تکمیل کنند، برندگان دوم نیز تا روز ۲۲ مهر (باتوجه‌به یک روز تعطیلی) فرصت داشتند تا وجه خود را تکمیل کنند.

بنا به اعلام سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، با اعلام برندگان نهایی، حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و ۶هزار ردیف از افرادی که به صورت الکترونیکی سپرده قانونی خود را در مزایده ۵۶۵ خودروهای خارجی واریز کرده بودند اما برنده نشدند، زودتر از موعد و ظرف پنج روز، بازپرداخت شد. به شرکت کنندگان در دور دوم مزایده نیز توصیه شده وجه سپرده قانونی خود را به صورت الکترونیکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت پرداخت کنند تا پس از اعلام نتایج و در صورت برنده نشدن، مبالغ آنها زودتر به حسابشان واریز شود.

بر اساس این گزارش، دور دوم مزایده خودروهای خارجی باقی‌مانده در روزهای آتی شروع می‌شود و از روز ۲۶ مهرماه بازدید عموم از خودروهای خارجی مزایده شماره ۵۶۶ امکان‌پذیر خواهد بود. زمان بازگشایی پیشنهادها نیز روز سوم آبان است. عموم مردم مانند مزایده قبلی می‌توانند در این مزایده شرکت کنند و خودروها، همه شماره‌گذاری ملی خواهد شد. متقاضیان می‌توانند در سایت ستاد دولت ثبت و امضای الکترونیکی دریافت کنند و پس از بازدید از خودروها در مزایده شرکت کنند.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟