پیام وزیر صمت در آیین گشایش نمایشگاه تحول صنعت خودرو

فاطمی امین با اشاره به حرکت شتابنده و رو به رشد صنعت خودرو ایران ابراز امیدواری کرد در ۱۴۰۴ به این صنعت در سطح بین‌المللی افتخار خواهیم کرد.

پنجشنبه - ۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
پیام وزیر صمت برای گشایش نمایشگاه تحول صنعت خودرو

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین گشایش نمایشگاه تحول صنعت خودرو توضیحاتی پیرامون چرایی برگزاری این رویداد و اهمیت آن ارائه کرد. وی در آغاز صحبت‌ها خطاب به خبرنگاران و حاضرین گفت: خبر خوب این است که دارد یک حرکتی اتفاق می‌افتد، خبر خوب این است که خوشبختانه در بخش‌هایی، از شرکت‌های دانش بنیان گرفته تا شرکت های قطعه سازی، خودروسازان، دانشگاه ها و طراحان، یک حرکت شتابنده و رو به رشدی دارند که این می‌تواند امیدبخش باشد و انشاله بتوانیم در سال ۱۴۰۴ به صنعت خودرو ایران در سطح بین‌المللی افتخار کنیم.

فاطمی امین با اشاره به این که در این نمایشگاه نکات متنوعی به نمایش گذاشته شد، یکی از نکات جذاب و جالب این رویداد را همکاری و هم‌افزایی بین شرکت‌ها دانست و گفت: ما معمولا خود محصول را می‌بینیم، یعنی خودرویی را می‌بینیم که مشخصاتی دارد به لحاظ قیمت، به لحاظ کیفیت و به لحاظ کارایی اما پشت این خودرو کسب و کارها و شرکت‌هایی هستند که طراحی را انجام می‌دهند و قطعات را می‎سازند، مونتاژ می‌کنند و خدمات پس از فروش می‌دهند، اگر در این کسب و کارهایی که پشت صنعت خودرو است و به عبارتی تولید کننده خودرو است، اعم از سواری و خودرو سنگین، تحولی اتفاق افتاد، در خودرو تحولی اتفاق می‌افتد.

وی همچنین با اشاره به این که امروز دو یادداشت تفاهم در آیین گشایش نمایشگاه تحول صنعت خودرو به امضاء رسید (به ترتیب بین ایران خودرو و سایپا برای تولید محصولات مشترک، و بین ماموت، صنایع خودروسازی ایلیا، زامیاد و آمیکو برای تولید پلتفرم خودرو آفرود)، این مهم را اتفاق بسیار بزرگی عنوان کرد که می‌تواند باعث افزایش عمق داخلی سازی، کاهش هزینه های تولید خودرو و همینطور کیفیت بالاتر خدمات پس از فروش شود.

وزیر صمت با اشاره به رونمایی از چندین محصول جدید که برخی امسال به تولید می‌رسد و برخی در سال آینده نیز اینها را نویدبخش تغییر محصولاتی دانست که در حال حاضر به تولید می‌رسند. وی افزود: محصولاتی که در حال حاضر تولید می‌کنیم بعضا ۲۰ تا ۳۰ سال است تولید می‌شوند و ظرفیت ارتقاء و کیفیت را ندارند، این تغییری که ما در حوزه محصول دادیم می‌تواند جذاب باشد.

وی در پایان نیز با اعلام این که اولین اولویت وزارت صمت از دی ماه سال گذشته که برنامه خودرو را آغاز کرد و قول داد آن را طی دو سال به یک نقطه عطف برساند، تمرکز بر ثبات تولید در گام های اول بود، گفت: به این ثبات رسیده ایم و از این به بعد باید تمرکز داشته باشیم بر ایمنی، کیفیت و محصولات جدید که نمونه آن را در این نمایشگاه دیدید.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟