عرضه دو خودرو تارا و شاهین در مسکو

وزیر صمت با اشاره به حضور ۵۰شرکت ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو روسیه، از عرضه دو خودرو ایرانی تارا و شاهین در این رویداد خبر داد.

دوشنبه - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت که با هدف شرکت در نمایشگاه خودرو روسیه و امضای تفاهم نامه های اقتصادی با این کشور به روسیه سفر کرده است از رُشد مشهود روابط ایران و روسیه در سال های گذشته گفت و این که در یک سال گذشته، این رشد مشهود تر بوده و وارد فاز های جدید تری شده است. فاطمی‌امین با اشاره به آغاز در صادرات توربین‌های گازی و محصولات فناورانه به روسیه، از احتمال امضای تفاهم نامه های اقتصادی در روسیه خبر داد و گفت: در این سفر چندین موضوع پیگیری خواهد شد، که مهمترین محور‌های آن، آغاز همکاری مشترک در حوزه صنایع کشتی‌سازی، صنعت هوایی و صنایع خودرویی است.

به گزارش فارسی‌کار و به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران – شاتا، وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به حضور ۵۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو روسیه اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی های انجام شده درماه های اخیر تلاش شد تا شرکت‌های ایرانی و روسی که در این حوزه فعال هستند، همکاری‌های مشترکی را آغاز کنند. وی به ثبات تولید در صنعت خودرو ایران نیز اشاره کرد و گفت: با رفع مشکلات سال‌های قبل، تولید خودرو به ثبات لازم رسیده و در نمایشگاه روسیه نیز دو مدل خودرو ایرانی «تارا» و «شاهین» عرضه می‌شود.

فاطمی‌امین افزود: ظرفیت‌های بسیار زیادی در زمینه همکاری‌های صنعتی بین دو کشور وجود دارد و در این سفر چگونگی استفاده از این ظرفیت‌ها بررسی خواهد شد.

گفتنی است نمایشگاه بین‌المللی خودرو، قطعات، لوازم یدکی و صنایع وابسته، موسوم به «اتوموبیلیتی۲۰۲۲» از روز دوشنبه ۳۱ مرداد با حضور ایران و صد‌ها شرکت بین‌المللی در مرکز دائمی نمایشگاه‌های مسکو آغاز می‌شود و غرفه ایران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مقامات روسی افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟