انقلاب شرکت خودروسازی تسلا در بیمه خودرو

بیمه شرکت تسلا که طی ماه های گذشته در چند ایالت آمریکا عملیاتی شده، پدیده‌ای نو در صنعت بیمه است که در مقیاس جهانی به اجرا در خواهد آمد.

چهارشنبه - ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
ایلان ماسک مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا

مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا، همانطور که در صنعت خودروهای الکتریکی تحولاتی را انجام داد، قصد دارد انقلابی در بیمه خودرو ایجاد کند و به رانندگان قول داده تا ۶۰ درصد حق بیمه خود را تخفیف دهد. بیمه تسلا پس از ارائه خدمات خود به تگزاس، ایلینویز، آریزونا، اوهایو و تا حد محدودی به کالیفرنیا، این ماه در کالورادو، اورگان و ویرجینیا راه‌اندازی شد. این شرکت امیدوار است در سال جاری و در آینده به بسیاری از ایالت‌های دیگر گسترش یابد.

این شرکت اعلام کرد که دلیل ارائه نرخ‌های پایین‌تر در وهله اول، این است که به طور منحصربه‌فردی از وسایل نقلیه خود و هزینه‌های فناوری، ایمنی و تعمیر آن‌ها آگاهی دارد. ایلان ماسک قصد دارد بیمه داخلی خود را در سراسر جهان ارائه دهد اما افراد در مناطق مختلف جهان باید منتظر بمانند. او سال گذشته در توییتر نوشت: “فرایند نظارتی برای تایید ارائه بیمه بسیار کند و پیچیده و متفاوت است.”

خودروهای برقی معمولا هزینه تعمیر یا تعویض بیشتری نسبت به خودروهای مبتنی بر پیشرانه های بنزینی یا دیزل دارند و این امر در مورد محصولات تسلا که به عنوان خودروهای الکتریکی لوکس شناخته می‌شوند، می‌تواند بیشتر نیز باشد.

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟